Fotod ja video: laulukaare remont on täies hoos

{{1538666700000 | amCalendar}}

Tallinna lauluväljakul kestavad ehitustööd, et 2019. aasta juubelilaulupeol saaks lauljad end laulukaare all ohutult tunda. Laulukaarest on praegu püsti vaid kaar.

Senine laudis pidas vastu üle 55 aasta, läbijookse on olnud, aga mitte väga ulatuslikke. See tähendab, et aegade jooksul siit-sealt lapitud kaarealune laudis, mis on vana ja kohati ka pehkinud ja ohtlik, vahetatakse enne suurt pidu välja täies ulatuses.

"Ringvaates" tutvustas laulukaare ehitustöid Jüri Muttika:

Mullu panid kultuuriministeerium ja Tallinna linn seljad kokku ja otsustasid, et tööde kulud kaetakse pooleks.

Riik eraldas laulukaare remondiks riigieelarvest 330 000 eurot, teist samapalju lisab linn. Rekonstrueerimiskulude eelhinnang oli summas 605 000 eurot, kuid taotluse summa esitas sihtasutus 10 protsendi suuruse varuga juhuks, kui ehitushinnad kallinevad.

Tuleval aastal on ees suured pidustused, mitmekordne juubel – esimese laulupeo toimumisest möödub 150 aastat, esimesest tantsupeost möödub 85 aastat.

Suurt pidude juubelit kui rahvusliku iseolemise olulist teetähist tähistatakse tuleval aastal suurelt. Kultuuriministeeriumi eestvedamisel ja rahastamisel viiakse läbi ka laulu- ja tantsupeo teema-aasta.

See tähendab, et aasta jooksul on lisaks XXVII laulu- ja XX tantsupeole "Minu arm" fookus laulu- ja tantsupeo liikumisel – ajalool, tegijatel, traditsioonidel ning Eesti riigi arengul ja sünnilool üldisemalt.

Teema-aasta sündmusi veab Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutus. Aasta kontseptsiooni koostamine, sündmuste planeerimine praegu veel kestab.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: