Ilmus raamat August Gailiti päevakajaliste tekstidega

Eesti mõtteloo sarjas ilmus Hando Runneli koostatud raamat August Gailiti päevakajaliste tekstidega.

Kahe maailmasõja vahel on Gailit seigelnud Euroopas ja kirjeldanud sealseid kunstirikkusi ning inimsuhteid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kultuurikriitiku Aivar Kulli sõnul kirjeldab Gailit lausa filmiliku täpsusega Vabadussõja heitlusi, olles meeldesööbivalt jäädvustanud Eesti sõdurite vaprust ja leidlikkust, vastase puudulikku distsipliini ja punaterrori metsikusi. "Kui inimene läheb raamatupoodi ja vaatab seda raamatut, siis ta võib alguses mõelda, et siin on tõesti palju ajaleheartikleid, päevakajalisi asju ja ilmselt ka suure kiirusega kirjutatud need asjad ja rindereportaažid, et noh, mis see siis nüüd ära ei ole ja kuidas see mõtteloo sarja sobib. Aga minu meelest on Gailitil palju sellist kirjanduslikku kujundlikkust ühelt poolt ja teisalt dokumentaalset täpsust, nii et seda raamatut lugedes on kohati tõesti tunne, nagu vaataks dokumentaalfilmi või isegi mängufilmi, sest siin on väga ilmekaid kirjeldusi," ütles Kull.

Raamatu esimeses osas peegeldub Valgamaal sündinud kirjaniku Eesti-Läti päritoluliin. Teises osas on aga esimest maailmasõda ja Vabadussõda kirjeldavad tekstid. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: