Eesti ettevõte pälvis maineka RED DOT-i disainiauhinna

Neid Eesti ettevõtteid, kes on võitnud maineka RED DOT-i disainiauhinna saab vaid kahe käe sõrmedel kokku lugeda. Nende ettevõtete hulka kuulub nüüd ka Groveneer, kes toodab naturaalsest puidust iseliimuvaid seinakattematerjale.

Groveneer sai alguse, nii nagu paljud head asjad elus, tundest, et midagi on justkui puudu ja kui seda ei ole, siis tuleb see ise välja mõelda.

"Renoveerisin korterit ja vana kihvt koht – puitpõrandad ja stiilsed asjad – aga kui ma seinu hakkasin tegema, siis sain aru, et puu kasutamine seinal on tohutult keeruline. Pöördusin hea sõbra Mihkel Masso poole ja hakkasime mõtlema ja pool aastat hiljem on maailmas täiesti unikaalne lahendus," selgitas "Aktuaalsele kaamerale" disainer Karl Saluveer.

Nii leiutatigi nn tõmba-ja-kleebi kinnitusega naturaalsest tammepuidust seinakate. Red Dot auhinnažürii leidis, et toode on mugav ja innovaatiline.

"Mina üldiselt hindan väga puiduga töötamist ja disainerina on see mu lemmikmaterjal. Iga puidutükk elab ja hingab. Plastiga võrreldes on puit v'ga palju meeldivam koostööpartner," märkis disainer Mihkel Masso.

Kõige enam on mehi selle protsessi juures pealunud mustrite ja eri kombinatsioonide arv. "Iga kord, kui keegi pöördub meie poole, siis me aitame selle mustri kokku panna ja siis, kui sa hakkad seda koos meisterdama, siis tekib selline vau-efekt," lisas Salumeer.

Maailma üks mõjuvõimsamaid disainiauhindu annab lootust, et eesti disaini märgatakse ja et kodune tammepuit kaunistab õige pea seinu ka juba teises maailma otsas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: