Viies meie vaimulik on Andres Põder

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder24. veebruaril jumalateenistusel Pärnu Elisabeti kirikus
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder24. veebruaril jumalateenistusel Pärnu Elisabeti kirikus Autor/allikas: ERR

Raamatusarjas "Meie vaimulikud" ilmus viies raamat, mis tutvustab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop emeeritust Andres Põderit.

Milline on vaimuliku teekond tippu? Kas on võimalik sel rajal alustada maakoguduse "hipipastorina" ja lõpetada kirikujuhina? Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop emeeritus Andres Põder läbib raamatus aste-astmelt oma vaimulikud arengu­staadiumid ja paigad ning mõtiskleb nendest saadud elukogemuse põhjal ühiskonna ja kiriku toimimisest ja arengusuundadest.
 
"Tahaksime alati lihtsaid ja kiireid lahendusi. Kirik püüab meid kainestada, kasvatada kannatlikkust ja näidata, et Jumalal on aega. Kirikul on aega, sajand siia- või sinnapoole pole kuigi määrav. Me ei saa ühelgi päeval kindlalt väita, kas homme läheb hästi või halvasti. Iga hetkeseisund võib sisaldada vastandit: kui on hästi, hirmutab halva oht, kui läheb halvasti, tärkab lootus heale. Õigus on laulik Taavetil, kes ütleb: "Anna oma tee Issanda hooleks ja looda Tema peale; küll Ta toimetab kõik hästi!"."
 
"Korrastatud elul on suur väärtus. See toob tasakaalu ja hingerahu. Kuidas aga oma elu mõtestada, sisustada ning piibellikke väärtusi ja voorusi järgida? See vajab elukestvat õpet. Ülehinnata ei tohi ennast kunagi. Teatud mõttes tähendab kristlaseks olemine alati teelolekut. On erilisi ärkamisaegu, mil neist ideaalidest vaimustutakse, kuid inimesed väsivad ja väsib nende vaim. Jumalateenistus ja kiriku liturgia on siin heaks teemoonaks ja kompassiks. Varem või hiljem pöördutakse ikka tagasi nende läbi­proovitud tõdede ja meetodite juurde."
 
Raamatusarjas "Meie vaimulikud" on varem ilmunud Avo Üpruse, Ove Sanderi, ülempreester Aleksanderi alias Aivar Sarapiku ning Naatan Haameri elulooraamatud.

Raamatusarja toimetaja on Margit Arndt-Kalju.

Raamatut esitletakse pühapäeval, 7. aprillil kell 12.30 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: