Linnar Looris teeb tantsimisega lõpparve ja pühendub täielikult Eesti Rahvusballeti arendamisele

Eesti Rahvusballeti uue juhina asub esimesest augustist tööle endine Houstoni balleti esitantsija Linnar Looris. Juba 13 aastat Eestist eemal elanud Looris asub tööle 5-aastase lepinguga. Tantsimisega teeb ta ise lõpparve ning pühendub täielikult Eesti Rahvusballeti arendamisele.

Trupi koosseisus Looris esialgu muudatusi ei plaani. Järgmine balletihooaeg on juba pikalt ette planeeritud ja selles osas ta kaasa rääkida ei saanud. Looris toob endaga kaasa ka oma meeskonna – Eesti Rahvusballeti repetiitorina asub tööle Jared Matthews, kes on olnud Ameerika balletiteatri esitantsija.

Erinevalt endisest kunstilisest juhist Toomas Edurist Looris ise lavastama ei hakka, küll aga plaanib ta Eestisse tuua mitmete kuulsate koreograafide loomingut, mida siin varem esitatud pole. Üks neist George Balanchine, keda peetakse möödunud sajandi mõjukaimaks koreograafiks.

"Kindlasti Balanchine toob klassikat, aga klassikat, mis on ka siiani kaasaegsete sugemetega. Eesti publikule ikkagi meeldib, kui lavastused on n-ö klassikalise balleti põhised. Meil ei ole käinud minu teada William Forsythe. Need on nimed, mis ma loodan siia tuua. Mitte kohe kõiki korraga, sest meil on teised finantsid ja ka natukene teine tase, me peame natukene kõik edasi arenema," ütles Looris "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: