Pokumaa tähistab Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva

"Prillitoosi" toimetaja Aivi Parijõgi käis Põlva maakonnas Rebastel, kuhu kirjanik ja kunstnik Edgar Valter rajas oma tegelaste Pokude kodu.

"Täna on siin teemapark, kus inimesi juhatatakse loodust nägema samasuguse pilguga nagu Edgar Valter," ütles Aivi Parijõgi.

Avatud on ka Edgar Valteri ateljeetuba, kus tekib tunne, nagu sattutuks tagasi Valteri koju Pöörismäele.

Samuti võib külastaja visata pilgu peale Edgar Valteri joonistustega raamatute näitusele, mille puhul Pokumaa tegevjuht Nele Hendrikson kutsus inimesi üles tooma neile Edgar Valteri illustreeritud või kirjutatud raamatuid, juhul, kui need tõesti koju ära ei mahu.

Kõik Valteri loomingut sisaldavad raamatud näitusel väljas ei ole, sest neid on lihtsalt nii üüratult.

"Pealkirjastasime oma aktsiooni "Edgar Valter 250+", sest nii palju raamatuid jõudis ta illustreerida," mainis Hendrikson.

Edgar Valteri loomingu tundja Margus Kasterpalu lausus saates, et Valter soovinuks ikka olla päris kunstnik. "Talle heideti ette vastava diplomi puudumist, aga see tegelikult ei maksa," ütles Kasterpalu ja rõhutas, et loomevabaduse saavutas Valter pärast Pöörismäele kolimist, kus hakkas Tallinnas toimunud kunsti- ja teatri performansite eeskujul neid ka ise tegema, aga maali kujul.

Vaadake Edgar Valteri kunsti ja reisi Pokumaale ning Edgar Valteri mälestuste radadele videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: