Eesti legendaarsete ansamblite mänedžerid räägivad, kuidas nad muusika läbi tsensuuri rahva ette tõid

Raivo Sersant aastal 1982
Raivo Sersant aastal 1982 Autor/allikas: Raivo Tiikmaa / ERR arhiiv

Kolmapäeval, 17. aprillil kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones rahva ette Eesti legendaarsete ansamblite mänedžerid ja kontserdikorraldajad – Ari Dubin, Raivo Sersant ja Aivar Sirelpuu. Õhtut juhib Sten Teppan, muusikat teeb Otsakooli noorte ansambel.

Eesti roki sündi ja lapseiga näinud Ari Dubin oli kontsertide ja festivalide korraldaja, Eesti esimese diskoklubi asutaja, ansamblite Monstrum, Teravik ja Proov 583 ning selliste legendide nagu Marju Läniku ja Gunnar Grapsi mänedžer. Raivo Sersant on läbi aegade lavalaudadele aidanud Andromeeda, Jaak Joala, Radari, Ele ja Kaja Kõlari, Marju Läniku ja Ultima Thule. Aivar Sirelpuu oli Eesti Riikliku Filharmoonia estraadimuusika osakonna juhataja.

Üks asi oli muusikat luua ja proovi teha, sootuks teine teema oli jõuda läbi tsensuuri lõpuks rahva ette. See nõudis fantaasiat, totalitaarse võimu hingeelu tundmist, julgust ja parasjagu hullumeelsust. Ilma tolleaegsete kontserdikorraldajate ja mänedžerideta oleks paljud ajalugu muutnud sündmused olemata ja paljud laulud laulmata jäänud. Eesti muusikaelu oleks hoopis teistsugune.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publiku ette muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti poppmuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu" räägib Eesti poppmuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, "Horoskoop", isetehtud pillid, "jazz luudel", pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: