Galerii ja video. Eesti sai veel ühe eragalerii võrra rikkamaks

Loomeinimeste paar Martin ja Lilian Bristol avas galerii Järva vallas Esna külas kunagise raudteeasula peakaupluse hoones.

Bristolite pere ostis maja elamuks, kunsti loomiseks ja eksponeerimiseks, kuid seal hakatakse korraldama ka teisi kultuurisündmusi.

Esna galerii avanäitusel "Meisterlikkuse ajatus" esitletakse kahte väga erilist raamatut - moodsat trükikunsti aastast 1637 ja iidset trükikunsti aastast 2018.
"Ehk siis meil on eksponeeritud Heinrich Stahli "Kodu- ja käsiraamat", trükitud Tallinnas, Esimeses trükikohas. Ja meil on Nestor Ljutjuki eestvedamisel valminud Poeetiline Punane Raamat, mis siis on originaalgraafika, Timo Marani luuletused eesti ja inglise keeles ja kalligraafilises kirjas vormistatud," rääkis kirjandusteadlane Aija Sakova "Aktuaalsele kaamerale".

Esna galerii omanikud Martin ja Lilian Bristol ostsid vana kauplusehoone 13 aastat tagasi perele koduks. Loomeettevõtja ja Viljandi kultuuriakadeemia ettevõtluskonsultant Martin peab samas puidutöökoda, abikaasa Lilian aga tekstiili- ja kuldtikandi töökoda.

Esna galerii hakkab eksponeerima Eesti nüüdis- ja olnud meistrite parimaid töid, tunnustades pühendumist ja meistriks olemist. "Me proovime sellega tõsta esile
neid väärtusi, mis meie enda jaoks tähtsad on. Ehk siis süvenemine, pühendumine, vilumus," sõnas Martin Bristol. "Aga mis veel tähtsam: Esna on kauge Tallinnast ja Tartust, aga kui me Esna poolt vaatame, siis on Tallinn, Tartu, Pärnu, Rakvere ja Viljandi kõik peaaegu ühe lähedal. Nii et me oleme kõige keskel."

Uksi kavatsetakse esialgu hoida lahti pühapäeviti kella 12-15.

 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: