Pühadeajal jätkab Corelli Music kontserdisarjaga "Kirikupühad Maarjamaal" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu Jaani kirik.
Tartu Jaani kirik. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Suurel reedel ja vaiksel laupäeval jätkab Corelli Music üle 12-aastase traditsiooniga kontserdisarjaga "Kirikupühad Maarjamaal" ajaloolistes kirikutes.

Vaikse nädala kannatusaja kontserdid pakuvad kavas "Stabat Mater" muusikat eriti tundeküllase teosega läbi kannatava ema silmade. Kui enamasti on Jumal kristluses mehelik figuur, siis kõrvuti "Magnificatiga" on "Stabat Mater" väheseid tekste, kus jumalusel on ka oluline naiselik perspektiiv. Kontsertide peateos on Pergolesi kuulus "Stabat Mater", mille lummavaid duette esitavad solistid sopran Pirjo Jonas Vanemuise teatrist ja pikka aega Hollandis tegutsenud, kuid nüüd Eestisse naasnud ja Narva muuseumi juhina tegutsev kontratenor Ivo Posti.

"Kirikupühad Maarjamaal" kannatusaja kontserdid:
"Stabat Mater"
Suur reede, 19. aprill 2019 kell 18 Tartu Jaani kirik
Vaikne laupäev, 20. aprill 2019 kell 16 Tallinna Jaani kirik

"Stabat Mater" on keskaegne ladinakeelne luuletekst, milles on juttu Jumalaema Neitsi Maarja kannatustest tema poja Jeesus Kristuse ristilöömise ajal. "Kas võib olla tugevamat inimlikku sidet kui side ema ja lapse vahel? Kas pole armastuses jagatud valu isegi mitmekordne? Kannatuse ja surmaga märgistatud suur nädal – inimelu sõlmküsimuste sümbol – juhatab meid ülestõusmispühade valusse ja rõõmu," ütles sarja patroon Eesti kirikute nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder kontserdi saatesõnas. Kava ilmestab ka Johann Sebastian Bachi meistriteos Orkestrisüit nr 2 h-moll, traversflöödil soleerib Neeme Punder.

Corelli Music pakub aastal 2019 taas hulgaliselt kontserte, mis seonduvad meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Muusikat saab nautida mõisakoolides, eramõisates, kirikutes ja endistes aadlipaleedes nii Eestis kui sel aastal ka välismaal. Samuti tähistavad kontserdid mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: