Karin Paulus: romantiline räpakus ja sotsiaalne mitmekesisus kaob Kopli liinidelt

"OP+" käis koos arhitektuuriajaloolase Karin Pauluse Tallinnas Rotermanni kvartalis katusel, et rääkida arhitektuurimuuseumi projektist "Avatud majad", mille käigus avatakse inimestele uksi majadesse, kuhu nad ehk muidu ei satuks.

"Tegemist on rahvusvahelise projektiga Open House, mis Londonis on ulatunud näiteks 800 majani, Tallinnas on see esimest korda ja piirdume esialgu 40 hoonega," tutvustas Tallinna projekti üks algatajaid Karin Paulus.

Ta ütles, et välja püüti otsida rahva lemmikuid, aga ka kurioosume ja põnevaid hooneid. "Tahaks näidata uusi vaatenurki. Mõni võibolla pole käinud Ohvitseride majas (praegune Vene kultuurikeskus - toim.), mis on imeline stalinism või pole sõitnud trammiga lõpp-peatusse vaatama professorite küla või Kopli liine," ütles Paulus.

Eriti soovitas ta minna jalutama Kopli liinide kanti, kus agaralt lammutatakse vanu tööliselamuid, aga millest mõningaid on veel viimane hetk vaatama minna. "Sinna ehitatakse praegu üliatraktiivse asukohaga uuselamuid, seal kohtuvad praegu uus ja vana ja efektne loodus."

Uute arendustega kaob sageli kohavaim, märkis saatejuht Margit Kilumets. Karin Paulus nentis, et romantiline räpakus ja sotsiaalne mitmekesisus, mis meid Kopli liinidel on võlunud, kaob sealt kindlasti.

Vaadake intervjuud ja ägedaid droonikaadreid videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: