Loodava ühendkooli nimeks saab Tallinna Muusika- ja Balletikool ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Krunt Pärnu maanteel, kuhu uus kool tuleb.
Krunt Pärnu maanteel, kuhu uus kool tuleb. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise muusikakooli ja balletikooli ühendamisel loodava uue riigikooli nimeks saab Tallinna Muusika- ja Balletikool, mis alustab õppetööd 1. septembril 2022.

"Ühendatavad koolid on omanäolised ja isemoodi - ühine nimi annab edasi suurepäraselt seda, mida nii uues koolis õpetatakse kui ka väärtustab kõigi kolme kooli ajalugu, traditsioone ja olemust," ütles kooli loomise juhtkomisjoni esimees, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets.

"Kooli nimi on iga õppeasutuse jaoks oluline identiteedi kandja. Tallinna Muusika- ja Balletikool väärtustab ühendatavate koolide senist identiteeti ja säilitab koolide olemuse. Uue nimega algab kolme kooli senist olemust tugevalt kokku põimiv lugu," lisas kooli asutav direktor Eero Raun.

Ühendkooli nimekonkursile esitati kuu aja jooksul 140 nimepakkumist, mida hindas 18-liikmeline žürii. Selle ettepanekul kinnitas kooli loomise juhtkomisjon kooli nimeks Tallinna Muusika- ja Balletikool. Kooli asutamisdokumendid allkirjastatakse selle aasta sügisel.

Koolile ehitatakse Tallinnas aadressile Pärnu maantee 59 uus õppehoone, mille on projekteerinud Austria arhitekt Thomas Pucher. Koolihoone ehitamine algab 2020. aasta alguses ning õppetööd alustatakse uues hoones 1. septembril 2022.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: