Kopli poolsaarel asuv Põhjala tehas avas linlastele uksed

Laupäeval avas huvilistele terveks päevaks uksed Tallinnas Kopli poolsaarel asuv Põhjala tehas, kus aastani 1998 toodeti kummitooteid. Praegu tegutseb tühjaks jäänud ruumides MTÜ Põhjala tehas, mis korraldab seal kultuuriüritusi.

Laupäevasel üritusel osalejad said päeva jooksul kuulata kontserte, käia ekskursioonil ja osaleda töötubades. MTÜ Põhjala tehase juhatuse liikme Jaanika Siiroja sõnul soovitakse siin ka edaspidi erinevaid üritusi korraldada.

"Me alustasime mõni kuu tagasi MTÜ-ga toimetamist, me alustasime loengusarjaga nimega "SohvAakadeemia" näiteks siinsamas tehase teise korruse sepikojas ja me nägime, et inimesed muudkui tahtsid ja tahtsid näha seda tehast," rääkis Siiroja "Aktuaalsele kaamerale".

"Me käisime tundide viisi tuuridel ja näitasime selle koha erinevaid ruume ja potentsiaale ja nägime säravaid silmi, ja siis tundus, et okei, miks mitte lükata üheks päevaks uksed lahti ja näidata rohkematele inimestele," lausus Siiroja.

Siiroja sõnul pole kindel, mis paigast saab, aga üritusi tahetakse seal edaspidigi korraldada.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: