Teos "Hinge roppus ja vaimu õis" koondab väliseestlase Paul Reetsi tekstid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Paul Reets "Hinge roppus ja vaimu õis"

Underi ja Tuglase kirjanduskeskus andis välja teose "Hinge roppus ja vaimu õis", milles on esmakordselt koondatud raamatukaante vahele Ameerika eestlaskonna esindaja Paul Reets (1924-2016) kirjatööd. Raamatu koostas Jaan Undusk.

Reetsi tekstid räägivad nii kunstist, kirjandusest kui ka kultuurist. Käsikirjalisest pärandist on teoses avaldatud Reetsi mälestused Tallinna kaitselahinguist 1944. aasta septembris ning ulatuslik päevikukatke, mis jäädvustab ühepoolse salaarmastuse Torontos elanud luuletaja Urve Karuksi (1936‒2015) vastu.

Kogumiku illustreerimisel on kasutatud põhiliselt Reetsile endale kuulunud kunstiteoseid, raamatuid, fotosid ja postkaarte, mis ta 2011. aastal annetas Underi ja Tuglase kirjanduskeskusele.

Saatesõnades annavad Jüri Hain, Janika Kronberg ja Jaan Undusk ülevaate Reetsi elust, kiindumustest ja töödest, tuues avalikkuse ette ka uusi seiku tema perekonnaloost, tegevusest Teise maailmasõja ajal ning õpinguist Bonni ja Harvardi ülikoolides.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: