X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: Pirita kloostri varemetes käivad ettevalmistused Birgitta festivaliks

Neljapäeval alustati Pirita kloostri varemetele Birgitta festivaliks katuse paigaldamist. Ettevalmistused on täies hoos ka avaetenduse "Planeet Harmoonia" proovides. Tänavune Birgitta festival saab alguse nädala pärast ning kestab kuni 18. augustini.

"Birgitta festivali alguseni on jäänud täpselt nädal ja ettevalmistused käivad mitmel rindel," sõnas Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints. "Festivalieelne aeg on äärmiselt huvitav, sest ideed ja plaanid võtavad silme ees kuju. Hetkel paigaldatakse katust Pirita kloostri varemetele, kus juba 9. augustil toimub festivali avamine visuaalteatrietendusega "Planeet Harmoonia"," lisas ta.

Festivaliala ehituse üks keerulisemaid töid on 13 tonni kaaluva katusekonstruktsiooni paigaldamine Pirita kloostri varemetele. Katuse tõstmine võtab aega kokku kolm päeva, terve konstruktsiooni ehitus aga kuni kümme.

Birgitta festival on rahvusvaheline muusikateatri festival, mis toimub tänavu 9.–18. augustini. Kokku jõuab publikuni seitse erinevat etendust, mis on Eri Klasi 80. sünniaastapäeva puhul seotud maestro loometeekonnaga.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: