X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: Ühekordne ime Birgittal

9. augustil alanud Birgitta festival tõi elava muusika saatel publikuni visuaalteatrietenduse "Planeet Harmoonia". Festivali ajaloo esimese varjuteatri idee autor ja lavastaja on Helen Rekkor, etenduse muusikaline juht ning dirigent on Kristjan Järvi.

"Emotsioonid olid esietenduse eel ja ajal laes," kirjeldas "Planeet Harmoonia" idee autor ja lavastaja Helen Rekkor. "Ma loodan kogu südamest, et inimesed said elamuse ja Birgitta festivali publikule avanes selle teosega uks imelisse visuaalteatri maailm," lisas Rekkor.

"Planeet Harmoonia" jutustab ilmaruumis rändavast tulnukast Pii, kes ühtäkki Maa atmosfääri satub. Maal tutvub ta inimolenditega ning võtab ette suure missiooni. Teos käsitleb laiemalt planeedi ressursside kasutamise ja digitaliseerumise temaatikat, ning teekonda harmoonia saavutamisel. Spetsiaalselt Birgitta festivaliks valminud teost kantakse ette vaid ühel korral.

Rollides astusid üles Rauno Kaibilainen tulnukana ning Andres Roosileht, Sandra Lange, Alden Mayfield. Loovmeeskonda kuuluvad veel koreograaf Kati Kivitar, videokunstnik Sander Põldsaar ja paljud teised.

"Planeet Harmoonia" etendusel kõlas Tallinna Kammerorkestri, Mick Pedaja, Angeelia Pedaja, Kristjan Randalu ja Sander Mölderi elava muusika. Teose muusikaline juht ja dirigent on Kristjan Järvi.

Täna, 10. augustil jõuab publiku ette Balletigala, mille fookuses on Eri Klasi loometee balletidirigendina. Balletigala kunstiline juht on Toomas Edur.
 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: