Galerii: Birgitta festivali lõpetas vokaalansambel Voca People

18. augustil sai Birgitta festival võimsa lõpu, kui täissaalile esines a cappella ansambel Voca People. Iisraeli tuntuima vokaalgrupi esituses kõlasid nii klassikalised teosed kui ka kaasaegse muusika hitid. Eri Klasi 80. sünniaastapäevale pühendatud muusikateatri festivali külastas kokku ligi 8000 inimest.

Festivali viimasel päeval tõi a cappella grupp Voca People oma meisterliku esitusega publikuni nii orkestri kõla, beat-boxi kui ka keerulised mitmehäälsed seaded. Vaid oma hääli kasutades kõlasid repertuaaris Viini klassikute Mozarti ja Beethoveni kõige tuntumad meloodiad, ooperimaailma kuulsaimad aariad ning tänapäeva popmuusika teosed.

Vokaalansambel on Birgitta festivalil lavale astunud ka 2011. ja 2012. aastal.

"Voca People pani hoogsa esinemisega tänavusele festivalile meeleoluka punkti. Me oleme südamest tänulikud kõikidele artistidele ja külastajatele ning kahtlemata on tegemist viimaste aastate publikumenukaima festivaliga," sõnas Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.

Tänavune Birgitta festival oli pühendatud Eri Klasi 80. sünniaastapäevale ning mitmed festivalil esinenud artistid meenutasid maestrot südamlike sõnadega. "Eri hindas inimesi ja kunsti ning oleks kindlasti tänulik, et teda nii soojalt meeles peetakse," sõnas Ariel Klas. "Birgitta festival pakkus lavale jõudnud etendustega taset, mida Eri sellele muusikateatri sündmusele soovinuks," lisas Klas.
 
Järgmine Birgitta festival toimub 7.-15. augustini 2020. "Meil on suur rõõm, et esmakordselt Birgitta festivali ajaloos saime toimuval festivalil publikule tutvustada järgmise aasta programmi. Üle mitme aasta on kava tervikuna koostatud kunstilise juhi poolt, kelleks on alates aastast 2020 rahvusvaheliselt tunnustatud lavastaja ja teatrijuht Dmitri Bertman," lausus Margit Tohver-Aints.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: