Tartu Uues Teatris esietendub Renate Keerdi "LÄVI"

Renate Keerdi
Renate Keerdi "LÄVI". Autor/allikas: Henry Griin

Laupäeval, 19. oktoobril jõuab lavale Renate Keerdi viies lavastus Tartu Uues Teatris, pealkirjaga "Lävi". Laval on Kompanii Nii trupp kooseisus Gerda-Anette Allikas, Liisa Tetsmann ja Taavi Rei.

Keerdi lavastusi on esitatud mitmetel teatri- ja kaasaegse tantsu festivalidel nii Euroopas, Skandinaavias kui ka Aasias. 2012. aastal asutas ta oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii. Tartu Uues Teatris on Keerd varem välja toonud lavastused "PURE MIND", "Põletatud väljade hurmaa", "Koon" ja "Tahe".

Keerdi lavastus "PURE MIND" pälvis rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali grand prix' ning osales 2017. aastal Tšehhovi-nimelisel teatrifestivalil Moskvas. 2018. aastal pälvis Keerd Eesti kultuurkapitali näitekunsti valdkonna peapreemia. Lavastuste "Tahe" ja "Vaimukuskuss" (Von Krahli Teater) eest pärjati teda Eesti teatri aastaauhinnad 2018 etenduskunstide ühisauhinna laureaadi tiitliga.

"Lävi" esietendus toimub 19. oktoobril Tartu Uues Teatris. Järgmised etendused on Tartus 22., 23., 31. oktoobril ja 1. ja 2. novembril. Lavastust näeb Tallinnas Kanuti Gildi SAAL-is 16., 17. ja 18. detsembril. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: