X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu Uus Teater alustas 12. hooaega päris oma majas

Tartu Uus Teater.
Tartu Uus Teater. Autor/allikas: Eesi Raa

Tartu Uus Teater kogus kahe eelmise hooaja vältel ühisrahastuskampaania abil kokku 335 000 eurot, mis oli vajalik, et välja osta Laial tänaval asuv teatrihoone, kus teater on seni üürnikuna tegutsenud. Tänaseks on ostu-müügileping allkirjastatud ja Lai 37 hoone omanik on MTÜ Uus Teater.

"Maja kuulub nüüd Tartu Uuele Teatrile, õigemini meie MTÜ-le, mis on loodud Tartu kultuurielu rikastamiseks. Mis sellest maja väljaostmisest muutub? Nüüd võib Tartu Uus Teater olla kindel, et saab siin majas tegutseda nagu soovib. Ning linlased võivad olla kindlad, et selles majas jätkub kultuuritegevus. Me oleme väga tänulikud kõigile, kes õla alla panid. Me ei vea alt," ütles teatri loovjuht Ivar Põllu.

Teatrimaja ostu sai toetada nimelise istekoha, tellisekujulise juubeliraamatu ja "Kremli ööbikute" piletiostuga. Umbes veerandiga kogusummast toetasid kampaaniat ka Tartu linn ja kultuuriministeerium. Kokku panustas teatrimaja ostu üle 20 000 teatrisõbra.

2019. aasta novembris kuulutab teater välja uue lavastusideede konkursi. Eelmine ideekorje tõi teatrisse mõtteid, millest on lavale jõudnud ja jõudmas lavastused "Sajand armastuskirju", "Unusta/Unista", "Hingede öö", "Fantoomvalu", "Ilusad inimesed" ja "Serafima+Bogdan". Uue ideekorje tähtaeg on 2020. aasta 11. jaanuar ning sisulisi piiranguid teater seadnud ei ole. Esimese vooru läbinud ideede autoritega toimuvad vestlused, mille käigus selgub, mis kujul ja millal võiks idee lavale jõuda.

Sügishooaja uuslavastused

Teatri sügishooaega alustas Jaanus Kaasiku "Fantoomvalu", mis on heliline rännaklavastus ühele vaatajale korraga. Järgmised etendused toimuvad oktoobri lõpus.

Oktoobris esietendub Renate Keerdi viies lavastus Tartu Uues Teatris, pealkirjaga "Lävi". Laval on Kompanii Nii koosseisus Liisa Tetsmann, Gerda-Anette Allikas ja Taavi Rei.

Novembris jõuab lavale kolmas hooaja uuslavastus – Piret Jaaksi autorilavastus "Ilusad inimesed", mille jaoks intervjueeris näidendi autor 2019. aasta kevadtalvel inimesi, kes hoolivad oma välimusest ning tunnevad, et ilu on neid mõjutanud ja saatnud läbi elu. Lavastuses mängivad Katrin Pärn, Henessi Schmidt, Helgur Rosenthal ja Roland Laos.

Suvelavastus "Serafima+Bogdan"

"Serafima+Bogdan". Autor/allikas: Paper Cuts

12. hooaja lõpetab suvelavastus "Serafima+Bogdan", mis esietendub augustis Peipsiveerel. "Serafima+Bogdan" on Vahur Afanasjevi auhinnatud romaanil "Serafima ja Bogdan" põhinev lavastus, mille dramaturg ja lavastaja on Ivar Põllu ning mis leiab aset otse romaani toimumispaigas, vanausuliste külas. Lavastuses mängivad Ilo-Ann Saarepera, Kristel Leesmend, Ingrid Isotamm, Renate Keerd, Andres Mähar, Priit Loog jt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: