Tartu Uue Teatri lavastus "Puumees" toob üle aastate lavale Margus Mikomägi

Foto: Gabriela Liivamägi

Tartu Uues Teatris esietendub 2. märtsil valguskunstniku Rene Liivamägi debüütlavastus "Puumees", mille teater on liigitanud rustikaalromantikaks.

Rene Liivamägi, kes on tavaliselt tegutsenud valguskunstnikuna, on esimest korda lavastaja rollis, vahendas "Aktuaalne kaamera". Liivamägi kirjutatud "Puumees" on inspireeritud tema vanaisa lugudest ja kritseldustest. "Lavastus räägibki lihtsatest tunnetest ja sellest lihtsast elus, mis on meie ümber," selgitas autor.

Mis teeb "Puumehe" eriliseks, on Margus Mikomägi naasemine lavalaudale. Praegu pigem ajakirjaniku ja teatrikriitikuna tuntud Mikomägi, kes oli viimati näitleja rollis 15 aastat tagasi, kinnitas, et teda ajendas naasma soov vaheldusele. "Tegu on väga hea näidendiga minu jaoks," ütles ta ja lisas, et ta on palju näidendeid lugenud, kuid suur osa neist tunduvad tema jaoks argised ega pole mängimise mõttes nii huvitavad.

Mikomägi ütles ka, et temal rollikonflikti ei teki, kuna ta ei ole enda sõnul kunagi teatrikriitikuna kellelegi liiga teinud. Koos Mikomägiga on osades veel ka Anneli Rahkema, Helgur Rosenthal, Henri Otsing ja Peep Peedumäe.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: