Eesti on Lübecki filmipäevadel esindatud 13 filmiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Teofrastus" Autor/allikas: Nukufilm

Eestit esindab teisipäeval algavatel 61. Lübecki Põhjamaade filmipäevadel 13 filmi. Näidatakse nii uusi mängufilme, dokumentaale, lühianimatsioone kui ka Eesti filmiklassikat. Kohale sõidab ka mitu Eesti filmitegijat.

Festivali põhivõistlusprogrammis linastub Martti Helde mustvalge draama "Skandinaavia vaikus". Dokumentaalfilmidest valiti festivalile Joosep Matjuse loodusdokumentaal "Tuulte tahutud maa", Jaak Kilmi ja Gints Graube spioonidokumentaal "Minu spioonist isa" ning Riho Västriku lühidokumentaal "Uued naabrid", mis räägib Tapa linna omanäolisest saatusest.

Laste- ja noortefilmide programmis on neli Eesti filmi. Mängufilmidest linastub 2018. aasta vaadatuim Eesti film "Eia jõulud Tondikakul". Lühifilmidest valiti laste- ja noorteprogrammi Sergei Kibuse "Teofrastus", mis on olnud mitme festivali menuk. Lisaks on noortefilmide programmis Eesti-Soome-Portugali-Itaalia koostöös valminud lühifilm "Kiltti tyttö" ning Taani-Eesti täispikk animakomöödia "Ternet Ninja", mis lõi Taanis kassarekordeid.

Lühifilmide võistlusprogrammis linastuvad Anu-Laura Tuttelbergi nukufilm "Talv vihmametsas" ning Tanno Mee komöödia "Uued algused". Viimase jaoks on see ühtlasi maailma esilinastus.

Retrospektiivi raames tulevad näitamisele kolm Eesti filmi: Igor Jeltsovi "Kutsumata külalised" (1959), Kalju Komissarovi "Valge laev" (1970) ning "Hullumeelsus" (1968), mille režissöör on Kaljo Kiisk.

Tänavused Lübecki Põhjamaade filmipäevad toimuvad 29. oktoobrist 3. novembrini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: