Rakvere teatris avatakse Mattias Sonnenbergi isikunäitus

Mattias Sonnenbergi isikunäitus
Mattias Sonnenbergi isikunäitus "LED-luminarism" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Rakvere teatris avatakse 8. novembril Mattias Sonnenbergi isikunäitus "LED-luminarism". Näitus on pühendatud oma kõige lähedamast rolli mänginud inimesele ehk vanaemale Ülle Ullale.

Mattias Sonnenberg on autor, teatri- ja balletikriitik, maalikunstnik ning komponist. Kaasautor ja koostaja Ülle Ulla ja Mattias Sonnenbergi raamatu "Ma armastasin Estoniat", teatri- ja balletikriitikuna kirjutab ajakirja Teater. Muusika. Kino. ja oli TMK 2018. aasta laureaat kolumniga "Tennessee Williamsi "Tramm nimega Iha" teatris, kinos, muusikas ja kujutavas kunstis". Maalikunstnikuna osaleb peamiselt ühisnäitustel, millest viimased osavõtud on olnud Pärnu kunstisuvel, kuhu komponeeris 2016. aastal maalidele lisaks ka tunnise näitust saatva muusika neljale teemale "Labürint". Eesti Postiga andis välja olulise projektina "Eesti ballett 100" juubelipostmargi.

Näituse pealkirjaga tõstab autor esile enda poolt defineeritud kunstistiili ehk LED-luminarismi. Tööde eksponeerimisel loovad postmodernse maalikunsti, kuid ka abstraktse maalikunsti tööd ja LED-valgustus omavahelise sümbioosi, mis teadaolevalt eristub varasematest valguskunstiga seotud vooludest ning täpsemalt jaguneks postmodernseks LED-luminarismiks ja abstraktseks LED-luminarismiks.

Näitus on üleval kuni 2. veebruarini 2020.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: