Leida Rammo Linnateatri Fondi stipendiumi pälvis Hele Kõrve

Kolmapäeval anti Linnateatri sõbra ja toetaja Leida Rammo algatusel neljandat korda välja stipendium Linnateatri loomingulise kollektiivi liikmele, mille pälvis sel aastal Hele Kõrve.

Pidulikule preemia üleandmisele eelnes Linnateatri värskeima lavastuse "Kommuun" etendus. Etenduse järel said sõna Elmo Nüganen ja Leida Rammo.

Preemia andis Hele Kõrvele üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala.

Hele Kõrve uusim teatriroll on Anna lavastuses "Kommuun". Värskemate rollide sekka kuuluvad veel Johanne Louise Heiberg lavastuses "Vihmausside elust", Nastja lavastuses "Põhjas", Džiina lavastuses "Kaks vaest rumeenlast" ja Leedi Macbeth lavastuses "Macbeth".

Kõrve on Linnateatri üks hõivatumaid näitlejaid. Ta on varem pälvinud Eesti Teatri aastaauhinna Karini rolli eest lavastuses "Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.", ühtlasi pälvis ta 2012. aastal Ants Lauteri näitlejapreemia.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi alla kuuluv Leida Rammo Linnateatri Fond loodi 2015. aasta oktoobris eesmärgiga tunnustada Linnateatrit ja selle loomingulist kollektiivi. 2016. aastal pälvisid preemia Külli Teetamm ja Indrek Ojari, 2017. aastal pärjati stipendiumiga Epp Eespäev, 2018. aastal pälvis preemia Alo Kõrve.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: