Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leida Rammo stipendiumid said Külli Teetamm ja Indrek Ojari

{{1478427571000 | amCalendar}}
Indrek Ojari, Leida Rammo ja Külli Teetamm.
Indrek Ojari, Leida Rammo ja Külli Teetamm. Autor/allikas: Siim Vahur

Eile anti Linnateatri Sõprade Klubis välja fondi esimesed stipendiumid kahele Linnateatri näitlejale. Leida Rammo andis omanimelise Linnateatri fondi esimesed kaks stipendiumi üle ise ja enda valikul: need pälvisid Külli Teetamm ja Indrek Ojari.

"Nendel näitlejatel olid väga erilised ja spetsiifilised rollilahendused. Nende mängus oli midagi, mida juhtub harva," põhjendas Rammo oma valikut. Esimesed stipendiaadid kuulutatakse välja laupäevasel Linnateatri Sõprade Klubi üritusel.

Rammo sõnul pälvis Külli Teetamm preemia eelkõige oma rolli eest Elmo Nüganeni lavastuses „Ma armastasin sakslast“, Indrek Ojari aga Vallo Kirsi lavastuse „Hiirtest ja inimestest“ rolli eest.

Pidulikule üleandmisele eelnes põhjalik kultuuriprogramm, kus Linnateatri näitlejad esinesid erinevate laulude, proosatekstide ja luulega. Lisaks viidi läbi eelmisel hooajal äärmiselt populaarseks osutunud teatriekskursioone.

"Leida on suure südamega teatraal. Talle on meie tegemised sümpaatsed, lisaks on ta ära vaadanud kõik meie viimased kümne hooaja lavastused. Kuna ta on omalt poolt teinud kõik, et meid aidata, siis võlgneme selle eest talle suure tänu. 5. novembri tuluüritusega püüdsimegi anda pisikese omapoolse panuse fondi käekäiku," ütles Linnateatri direktor Raivo Põldmaa.

Fond loodi eelmise aasta 20. oktoobril eesmärgiga tunnustada Linnateatrit ja selle loomingulist kollektiivi. Tänaseks on fondi kontole laekunud piisavalt suur summa, et jaotada välja esimesed kaks stipendiumit, mille annab teatri kollektiivi soovil välja Leida ise. Üritusel esinevad Linnateatri näitlejad erinevate etteastetega, ühtlasi pakutakse kellaajale sobivalt ka hilist hommikusööki. Pärast ametlikku osa viivad näitlejad läbi ka teatriekskursioone.

Vaadake ka Elmo Nüganeni intervjuud Leida Rammoga:

 

Toimetaja: Kaspar Viilup, Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: