Suri kunstnik Peeter Allik

Peeter Allik
Peeter Allik Autor/allikas: Mikhail Grigoriev/FB

Teisipäeval, aasta viimasel õhtul suri maalikunstnik ja graafik Peeter Allik.

Allik suri 53-aastaselt, kirjutab Eesti Ekspress.

Peeter Allik sündis 28. juunil 1966 Põltsamaal. Aastatel 1987 kuni 1993 õppis Peeter Allik maali ja graafikat Tartu kunstikoolis, Tartu ülikoolis ja Eesti kunstiakadeemias.

Ta tuli oma kunstiga avalikkuse ette Kursi koolkonna ridades selle asutajaliikmena aastal 1988.

Allik alustas näitustel esinemist 1980. aastate teisel poolel, mil ta eksponeeris oma sürrealistliku koega õlimaale. 1990. aastatel kujunes temast viljakas kunstnik, kelle loomingut on seostatud nii neopopi lainega kümnendi alguses kui ka sürrealismi teise tulemisega kümnendi teisel poolel.

Alliku kohta on öeldud, et nii tema graafikas kui ka maalikunstis peegeldus terav sotsiaalne närv: Allik reageeris poliitilistele ja sotsiaalsetele nihetele ühiskonnas, kuid tegi seda läbi omapärase huumori ja groteski.

Allikut on tunnustatud muu hulgas Ado Vabbe stipendiumiga (1997), Konrad Mäe preemiaga (2001), Tartu kultuurkapitali preemiaga (2001), Kristjan Raua kunstipreemiaga (2005), samuti rahvusvaheliste preemiatega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: