Festivalil Docpoint toimub Iraani režissööri Mehrdad Oskouei meistriklass ja retrospektiiv

Mehrdad Oskouei IDFAl võidetud preemiaga
Mehrdad Oskouei IDFAl võidetud preemiaga Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tänavuse DocPoint festivali peakülaliseks on Iraani režissöör Mehrdad Oskouei, kes viib Tallinnas läbi meistriklassi ning avab oma loomingu tagamaid.

Mehrdad Oskouei filme on näidatud üle maailma sadadel festivalidel ning tema filmid on võitnud mitmekümneid auhindu. Oskouei viimane teos "Päikeseta varjud" oli 2019. aasta novembris toimunud dokumentaalfilmide festivali IDFA avafilmiks ning võitis samas ka parima režissööri preemia. Filmi näeb koos autori kommentaaridega Tallinnas kinos Artis. 

"Mehrdad Oskouei on ääretult huvitav ja selge omanäolise empaatilise käekirjaga parimas eas dokumentalist-lugudevestja. Tema filmid on kui aken Iraani ühiskonna paremaks mõistmiseks." kommenteeris festivali kunstiline juht Kaarel Kuurmaa. "Oskouei leidlikes filmides segunevad iidse pärsia kultuuri aastasadade pikkused traditsioonid tänapäevaste sotsiaalselt teravate teemadega ning vaatamata esmatasandil raskelt näivaile teemadele suudab ta oma filmidesse alati panna üllatavalt suure annuse helgust ja kergust."

Eesti publikule on varasemast tuttav Mehrdad Oskouei 2016. aasta Berlinalel auhinnatud film "Säratud unistused", mis linastus Just Filmi programmis. Oskouei filmidest näeb Tallinna publik Docpointi raames veel 2005. aastal valminud tragikoomilist filmi "Nina Iraani stiilis" ning 2011. aastal linastunud "Talve viimased päevad". 

Docpointi programmis linastub kokku 5 vanemat ja uuemat Iraani elust kõnelevat dokki, lisaks Oskuei retrospektiivile ka režissöör Eva Mulvadi "Armastuselaps", mis räägib keelatud abieluvälise suhte tõttu Iraanist põgenenud perekonnast. 

Mehrdad Oskouei meistriklass eesti dokumentalistidele ning filmitudengitele toimub 1. veebruaril kell 11:00 Balti Filmi- ja Meediakooli kinosaalis. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: