Galerii. Eesti Post esitles Antarktika avastamise 200. aastapäeva postmargiplokki

Eesti Post esitles esmaspäeval Lennusadamas postmargiplokki "Antarktika avastamine 200. Eesti-Vene ühisväljaanne".

Esitluse alguses sai kuulda Eesti meremuuseumi juhi Urmas Dreseni ja presidendi Kersti Kaljulaidi telefoni otseühendust. Presidendi sõnul võeti Admiral Bellingshauseni meeskond Antarktika Vene baasis väga hästi vastu ja see päev jääb kauaks meelde.

"Mida vähem on Antarktikas külma õhumassi, seda kiiremini muutub kliima ja me ei saa lootma jääda vaid lastele või lastelastele, vaid peame tegutsema juba täna," rääkis Kaljulaid.

Postmargiploki autor on Vene kunstnik Ivan Uljanovski. Ta kujundas ka eelmisel aastal Venemaal välja antud postmargiploki, mis tunnistati Venemaa 2019. aasta parimaks. Esimese päeva postkaardi ja ümbriku kujundas Roman Matkiewicz Eesti meremuuseumist.

"Postmargi ühisväljaannetel on olnud oluline roll maadevahelise kultuuri vahendamisel ning oluliste sündmuste tähistamisel. Ainuke varasem Eesti-Vene ühisväljaanne "Peipsi kalad" ilmus 2000. aastal, 2006. aastal ilmus aga eelmine Antarktika-teemaline Eesti-Tšiili ühisväljaanne," ütles Eesti Posti juhatuse esimees Ansi Arumeel.

"Tänane Eesti-Vene ühisväljaanne "Antarktika avastamine 200" on Eesti Posti kuueteistkümnes ühisväljaanne ning väärikaks järjeks eelnevatele," lisas ta.

Eesti meremuuseumi juhi Urmas Dreseni sõnul ei lõpe mereajaloo ja kliimateaduse populariseerimise töö tähtpäeva tähistamisega. "Eesti polaarklubi võtab juba märtsis õpilaste polaarviktoriini võitjatega ette polaarretke Arktikasse. Kevadel peame koolides loenguid. Aprillis toimuvale Jazzkaarele annab lõpuakordi reisi käigus salvestatud Antarktika helidest loodud muusikateos. Alates maist saadame Tartusse, Kuressaarde ja Narva rändnäituse."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: