Lennusadam avab videoinstallatsiooni sadamatest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lennusadam Autor/allikas: Toomas Tuul

Laupäeval, 7. märtsil avab Lennusadam näituse "Ajalend sadamates", mis on pühendatud Eesti meremuuseumi 85. aastapäevale. 8. märtsil toimub Lennusadamas perepühapäev "Läänemeri ja geoloogia".

Videoinstallatsioon "Ajalend sadamates" teeb ülelennu 12 Eesti sadamast, nende minevikust tänapäeva. "Sadamate valiku tingis suuresti arhiivides ja muuseumikogudes leiduvate vanade aerofotode olemasolu, mida oli võimalik ühildada tänapäevaste droonikaadritega," ütles Eesti meremuuseumi juht ja näituse peakuraator Urmas Dresen.

Dreseni sõnul on näitusele loodud ajastuteülesed sadamate portreed, alates varajasse keskaega kuuluva Tallinna Vanasadamaga, kus kunagine Baikovi silla laohoone sai meremuuseumi esimeseks koduks. Eesti meremuuseumiga on põimunud ka kohaliku tähtsusega Orissaare sadam Illikulaiul, kus seisis aastaid täna Lennusadamas eksponeeritav Maasilinna laevavrakk, ning muuseumi kodusadam Lennusadam.

"Kui Pirita sadam on eelkõige meie mälupildis kinnistunud jahtide ja kaatrite hoiukohana, siis tasub meenutada, et aastatel 1913 –1918 tegutses jõe vasakul kaldal merelennujaam ning paremal hoopiski merepäästejaam. Lendame ka Paldiski põhjasadamas, mille kaitstusele ja varjulisusele tuulte eest ning ka jäävabale olekule juhtis tähelepanu juba Peeter I oma sõjasadama otsingutel," rääkis Urmas Dresen.

Näitusel portreteerib muuseum veel Kalasadamat, Miinisadamat, Noblessneri, Kunda, Loksa, Vene-Balti ja Bekkeri sadamat.

Võimalus külastada näitust "Ajalend sadamates" on 8. märtsi perepühapäeval "Läänemeri ja geoloogia". Kell 12–16 toimuvad töötoad koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumiga.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: