Mänguasjamuuseumis näeb haruldast tuletõrjeautot

Fisher-Price'i tuletõrjeauto 50. aastatest.
Fisher-Price'i tuletõrjeauto 50. aastatest. Autor/allikas: mänguasjamuuseum

Kolmapäevast, 27. maist on Tartu mänguasjamuuseumis avatud näitus " Jäägem lasteks! Fisher-Price'i 90 aastat". Näitusega tähistab muuseum väikelastele arendavaid mänguasju tootva firma Fisher-Price ümmargust sünnipäeva.

Mänguasjamuuseumi galeriinäitusele on välja pandud fotosid ja esemeid kõigist 90 aastast, vanim ese on puust tuletõrjeauto Looky Fire Truck 1950. aastate algusest. Masin pärineb Tartu ülikooli külalisprofessorilt William Simonsilt annetusena saadud lapsepõlvemänguasjade kogust ning sellega mängisid William ja tema õde 70 aasta eest Ameerikas Wisconsinis elades.

Muuseumi direktor Triin Vaaro sõnul on mänguasjamuuseum viimastel aastatel keskendunud sellele, et pakkuda väikelastega peredele erinevaid tegutsemisvõimalusi.

"Kevadel avatud arendavale näitusele "Sipsik seikleb" lisandub nüüd veel üks väljapanek, kus lapsed saavad käed külge panna. Lapsevanemad saavad aga näituselt kindlasti nii mõnegi hea idee, kuidas mängu ja mänguasjadega oma lapse arengut toetada," lisas Vaaro.

Väljapaneku juurde kuulub ka väike mänguala.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: