Tartu kunstimajas avatakse Juss Heinsalu savinäitus "Pinnavaade" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1591074600000 | amCalendar}}
Juss Heinsalu
Juss Heinsalu "Pinnavaade"

Tartu kunstimaja monumentaalgaleriis avatakse 5. juunil Juss Heinsalu näitus "Pinnavaade". Näitus on avatud kuni 28. juunini.

Näitus koondab installatiivses vormis teoseid, mis tõstavad esile kunstniku huvi savi erinevate kasutusviiside vastu. Nähtavale tulevad mustrid, topograafilised maastikud ja fraktaalsed suhted. Heinsalu käsitleb savimustreid kui mineraalaines peituvat keelt, olemust, mälu. Teadmisi konkreetsest kohast – sealse maastiku vormumisest või keskkonnamõjudest. Eri suurenduste vahel liikumine muudab ajalist taju ning kujutlust mikro-makro skaala kogemisest. Monumentaalgaleriis on üleval nii saviga trükitud graafikat, keraamilisi elemente kui videoformaadis savi-osakeste suurendusi.

Kunstnik selgitas, et on viimastel aastatel võtnud oma loomeprotsesside aluseks idee savist kui elu kandjast, põhinedes nii mütoloogilistel tuletistel ja rahvatarkusel, teaduslikel hüpoteesidel kui ka iseenda stuudiopraktikal. "Vaadeldes savi kõikvõimalike eri nurkade alt ning olekuis, proovin mõista olemise võimalikkust mineraalses mateerias," sõnas ta.

Juss Heinsalu on õppinud Eesti Kunstiakadeemias keraamikat ning omandanud vabade kunstide magistri NSCAD Ülikoolis Kanadas. Igapäevaselt tegeleb Heinsalu materjalipõhise loome- ja uurimistööga ning on üks Kohila Sümpoosioni korraldajatest. Eelnevalt on ta osalenud aktiivselt erialastes projektides ja näitustel mitmel pool Euroopas ning Põhja-Ameerikas. Tegemist on tema esimese isikunäitusega Tartus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: