Adamson-Ericu stipendiumi võitis ehtekunstnik Darja Popolitova ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Adamson-Ericu stipendiumi võitis 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemia doktorant ehtekunstnik Darja Popolitova. Stipendiumi üleandmise pidulik tseremoonia toimus reedel, 17. augustil kell 18.00 Adamson-Ericu muuseumis.

Võitja selgitati välja tihedas konkursis erinevate valdkondade noorte kunstiõppurite vahel. Lisaks laureaadile on nominendid Viktor Gurov ja Kristen Rästas.

Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus on tänulik. "Aastal 2011 asutatud stipendiumi nimel on Lions Club Tallinn Hansa aktiivne tuumik pingsat tööd teinud, et tagada selle stipendiumi regulaarsus ja oluline staatus noorte kunstiõppurite hulgas. Kunstiteadlase pilguga vaadates on sel aastal tegu suurepärase stipendiaadiga. Darja on andekas ja laia spektriga tegutsev ehtekunstnik ning loodan, et 2500 euro suurune stipendium aitab teda igati oma loominguliste eesmärkide saavutamisel".

"Meie klubil on hea meel tõdeda, et sellel aastal on stipendiaadiks ehtekunstnikust doktorant. Määravaks sai see, et Darja Popolitova looming eristus teistest. Ehted ning materjalid, millest ta neid loob, on väga mitmekülgsed ja ainulaadsed. Darja Popolitova sarnaneb väga oma loovas avatuses ja rahvusvahelisuses Adamson-Ericuga, kelle nime meie Lions Clubi väljaantav stipendium kannab," rääkis LC Tallinn Hansa president Ly Müürsoo.

Lions Club Tallinn Hansa asutatud stipendiumi võisid taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel erialadel magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Osales 22 noort mitmest Eesti ja välisriigi kõrgkoolis.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016) ja Anna Kaarma (2017).

Stipendiumi uus taotlusvoor järgmiseks, 2019. aastaks kuulutatakse välja Adamson-Ericu muuseumi asutamise 35. aastapäevale pühendatud pidulikul koosviibimisel selle aasta detsembris.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: