Meelis Kupits esitleb Paksus Margareetas graafilist romaani ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Meelis Kupitsa
Meelis Kupitsa "Täiesti tavaline merereis" kaaneillustratsioon. Autor/allikas: pressimaterjalid

Neljapäeval, 4. juunil kell 16 esitleb Meelis Kupits Paksus Margareetas graafilist romaani "Täiesti tavaline merereis".

"Täiesti tavaline merereis" viib lugejad nõukogude aega, pikale kaugpüügiretkele. Ühe 70. aastatel toimunud tüüpilise ekspeditsiooni loomiseks on Meelis Kupits appi võtnud nii muuseumi arhiivis leiduvad SRT-R "Moldova" raadiopäevikud, fotod ja joonised kui ka isiklikud mälestused lugudest kaugetest maadest ja meredest.

"Olgu see raamat mütsikergitus "heeringalaeva meestele", kes suletud nõukogude perioodi ajal rügasid kaugetel meredel," on autor öelnud.

1970. aastatel moodustas tööstuslik kalapüük kaugetel meredel ligi neli viiendikku kogu püügimahust ja tegevust riiklikult juhtinud Eesti kalatööstuse laevastikku kuulus toona üle 70 aluse. See merenduse peatükk on talletatud ka meremuuseumi näitusel Paksus Margareetas.

"Toetudes tõestisündinud lugudele, heidab Meelis Kupitsa koomiks läbi kõverpeegli pilgu ühe vana, päevinäinud püügilaeva ning tema meeskonna seiklustele, olles sedasi heaks täienduseks muuseumi ekspositsioonile," sõnas Paksu Margareeta mootorlaevade saali kuraator Mihkel Karu.

Raamatuesitlusel on kohal ja kõneleb autor Meelis Kupits, meremuuseumi juht Urmas Dresen ja muuseumi kuraator-koguhoidja Mihkel Karu ning eri tüüpi kalalaevadel ka kaptenina sõitnud Peedu Kass. Modereerib Vallo Kelmsaar.

Hea ilmaga toimub esitlus Paksu Margareeta vast avatud katuseterrassil, vihma korral suurtükitorni 4. korrusel. Sissepääs muuseumipiletiga.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: