Kunstiakadeemia lõputööde festival kolis galeriiruumist veebi

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festival TASE avati sel aastal tavapärase galeriiruumi asemel veebilehel. Väljas on enam kui 200 lõputööd arhitektuuri, disaini, vabade kunstide ja kunstiteaduse teaduskondade erialade lõpetajatelt.

Lõputööde festivali avas reedel otsesaade EKA stuudiost, kus jutuks oli eriolukorra mõju selle aasta töödele. Vabade kunstide dekaan Kirke Kangro ütles, et kunstniku vahendaja roll on nüüd hea elu kujutaja roll. Muinsuskaitse ja konserveerimise professor Hillka Hiiop nentis aga, et tänavu oli palju kaitsjaid, sest inimestel oli lõpuks aega süveneda.

"Tahestahtmata peegeldub eriolukord töödes, isegi, kui teema oli varem valitud, sest nad teostasid neid selles olukorras," sõnas TASE korraldaja Pire Sova.

Lõputööde temaatika peegeldab laia probleemideringi alates kunstniku isiklikust sisekaemusest kuni globaalsete probleemideni. Näiteks Keiti Lige magistritöö uurib Ida-Virumaa näitel lammutusjäätmete taaskasutuse mõju ruumile.

"Mina tegelesin suurema süsteemi loomisega, ehk materjali ringlusega. Ma vaatasin erinevaid skaalasid, kõigepealt suurt hooneskaalat, kus materjal purustatakse peeneks, et sellest uus toota, aga kasutasin ka vanu elemente, näiteks tõin vanad trepid Kiviõli linnaruumi vaatetorniks," rääkis arhitektuuri ja linnaplaneerimise magistrant Keiti Lige.

Lõppenud kevad tõi teiste seas jõulisemalt kui varem välja isolatsiooni temaatika.

Kõigi kaitstud lõputöödega saab tutvuda veebilehel tase.artun.ee.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: