Eesti Kunstiakadeemiale esitati üle aastate rekordarv sisseastusmisavaldusi

Eesti Kunstiakadeemia.
Eesti Kunstiakadeemia. Autor/allikas: pressimaterjalid

Eesti Kunstiakadeemiale esitati tänavu 1185 sisseastumisavaldust, mis on viimaste aastate rekord. Soovijatest kvalifitseerus kandideerima 994 inimest, kes vastasid seatud lävenditele. Sisseastumiskatsed toimuvad 1. kuni 7. juulini.

"On ääretult hea meel tõdeda, et vaatamata pandeemiale ja sellega kaasnenud raskendatud koolilõpetamistele ja liikumispiirangutele kasvab EKA kui hea kõrghariduse tagaja populaarsus nii Eestis kui välismaal," sõnas rektor Mart Kalm.

Bakalaureuseastme populaarseim eriala on viimase kümne aasta jooksul olnud graafiline disain, kuhu esitati tänavu 91 avaldust, mis teeb konkursiks 7 inimest kohale. Teine eriala, mis viimastel aastatel on noorte huviorbiiti jõudnud ja ka tänavu kasvu näitab, on tööstus- ja digitootedisain, esitati 71 avaldust (konkurss 4,7). Märkimisväärse hüppe tegid tänavu aga arhitektuur ja linnaplaneerimine, kus avalduste arv kasvas pea poole võrra ja ühele kohale kandideerib 3 inimest ning muinsuskaitse ja konserveerimine, millele laekus ligi kaks korda rohkem avaldusi (3,3 kohale).  Ka kunsti õppesse tõusis huvi enam kui 40% võrra.  Sessioonõppes kasvas huvi kujunduskunsti õppekava vastu.

Õpihuvilisi vähenes kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringute ja ka mood, tekstiil ja nahkaksessuaar õppekavadel. Venekeelsele meediagraafika õppekavale tänavu vastuvõttu ei toimu.

Magistritaseme õppekavadest on populaarseim äsja avatud uus rahvusvaheline õppekava graafiline disain, kuhu esitati lühikesest teavitusest sõltumata 65 avaldust üle maailma. Teine suurima soovijate arvuga õppekava on interaktsioonidisain, mis on samuti ingliskeelne (53 avaldust, 4,4 inimest kohale). Ligi kolmekordne avalduste kasv toimus sisearhitektuuri ja pea kahekordselt tõusis huvi muinsuskaitse ja konserveerimise magistriõppe vastu.  Avalduste arvud kahanesid veidi disaini ja rakenduskunsti ingliskeelsel õppekaval, kaasaegse kunsti eestikeelsel õppekaval ja urbanistika ingliskeelsesse õppesse.  Kaasaegse kunsti rahvusvahelisel õppekaval huvi aga iga aastaga tõuseb ja seal on ka üks suurem konkurss, 4,5 kohale.  

Doktorantuuri soovib õppima tulla neli inimest rohkem kui mullu, kuid huvi õppekavade osas varieerub - rohkem valis tänavu õppekava kunst ja disain, kuhu on ka suurim konkurss - 11 huvilist kohale, kuid vähem astutakse kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringutele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: