Corelli Music alustab heategevusliku kontserdisarjaga "Eesti mõisad 2020"

Corelli Consort
Corelli Consort Autor/allikas: Mait Jüriado

22-aastase traditsiooniga heategev kontserdisari "Eesti mõisad 2020" toimub 16.-19. juuli. Kontserdisari on kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu muusika ja metseenlusega.

Corelli Music andis teada, et seoses piirangute osalise leevendumisega on juulist võimalik alustada tavapäraste kontsertidega. Ootamatult saabunud kriisiolukorras jäi toimumata 8 Corelli planeeritud kontserti märtsist juunini. Kõigile on nüüd leitud uued toimumisajad kas sügis-talvel või järgmisel kevadel. Eriolukorra alguses käivitas Corelli barokselt virtuaalse kontserdisaali Facebookis ja You Tube'is.

Kahekümne teist aastat järjest jätkub igasuvine sündmus "Eesti mõisad 2020", mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kes mängib barokiaja muusikat ajastu pillidel. Just nii võis see muusika kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Sel suvel mängitakse küll nõutavate piirangutega, kuid siiski pakutakse kauneid mõisate ja muusika elamusi. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Esineb Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel: Mail Sildos ja Meelis Orgse - barokkviiulid, Villu Vihermäe – barokktšello, Imbi Tarum - klavessiin.

Kavas on Barokiaja kaunimad muusikapärlid, Bachi, Corelli, Purcelli jt sonaadid, triosonaadid, soolopalad.

Sari on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 89 erinevat mõisa üle Eesti. Suvel 2020 lisanduvad erinevatest Maarjamaa nurkadest veel 4 mõisa, millest mõned on tegutsenud pidevalt (Ülenurme ja Valgu), aga mõned on pärast iseseisvuse taastamist Eesti Vabariigis aastal 1991 uue hingamise saanud (Pootsi ja Vana-Antsla).

Heategevuslikus kontserdisarjas "Eesti mõisad" annab muusikale ja ajaloole lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Sari on toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi.

 

"Eesti mõisad 2020" kontserdite toimumise ajad:

N, 16.07.2020 kell 18 Pootsi veinimõis, Tõstamaa kihelkond, Pärnumaa

R, 17.07.2020 kell 18 Ülenurme mõis, Eesti Põllumajandusmuuseum, Tartu-Maarja kihelkond, Tartumaa

L, 18.07.2020 kell 18 Valgu mõis-põhikool, Märjamaa kihelkond, Raplamaa

P, 19.07.2020 kell 17 Vana-Antsla mõisa Teatriait, Urvaste kihelkond, Võrumaa

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: