22-aastane "Eesti mõisad" tutvustas tänavu publikule barokkajastu muusikat

Foto: corelli.ee

22-aastase traditsiooniga "Eesti mõisad" tutvustas tänavu barokkajastu muusikat ning pööras tähelepanu mõisahoonete ajaloole. Sarja 93. kontsert toimus Võrumaal.

Ajaloohuvi ja muusikalembus tõid Vana-Antsla teatrisaali hulk kuulajaid. Ansambel Corelli Consort esituses kõlas barokkajastu muusika.

"Meie Corelli Consort mängib barokkaja pillidega nii nagu helilooja omal ajal seda muusikat kuulis ja nagu ta kõlas kõikides nendes mõisa saalides. Me püüame elustada selle endise aja õhkonda," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Corelli Music kunstiline juht Mail Sildos.

Ta ei leia, et muusika tähendus oleks ajas muutunud. "Üldsegi mitte, juba alates sellest kui hakati bambuskepikestega konnakarpidel rütme toksima – see on inimese eneseväljendus. Teiseks on see selleks, et tuua inimestele rõõmu ja positiivseid emotsioone. Barokkmuusika teeb seda väga hästi, kui ta viibib ilusas mõisasaalis, mis on ilusti renoveeritud – ta saab sellesse ajalukku tagasi mõelda."

Kontserdi vaheajal oli võimalik pargis jalutada ning tutvuda mõisa ajalooga.

"See kunst, mis neid mõisahooneid on kaunistanud, on kogu sisustusega kaotsi läinud. Aga muusika toob siia tagasi kõrgvaimsuse ja hingelisuse, mis sellistes väärikates mõisamajades oli. Kui me kuuleme neid helindeid, siis me saame sellest oma osa ja meie silme ette võivad kangastuda ka need osised, mis on vahepeal kaotsi läinud," kirjeldas kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Sari "Eesti mõisad" on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 89 erinevat mõisa üle Eesti. 21 aastat on kontserdisarjaga rahaliselt toetatud endast nõrgemaid ja teisi abivajajaid. Sel kevadel on muusikud aga ise sattunud keerulisse olukorda, kus märtsist juunini on ära jäänud kõik kontserdid ja esinemised. Seetõttu ootasid sel korral toetusi Corelli mõisamuusikuid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: