Sel nädalal algab heategevuslik kontserdisari "Eesti mõisad 2020"

Corelli Consort
Corelli Consort Autor/allikas: corelli.ee

Sel nädalal toimub 16.–19. juulini 22-aastase traditsiooniga heategev kontserdisari "Eesti mõisad 2020", mille raames toimuvad kontserdid neljas mõisas.

Sari on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 89 erinevat mõisa üle Eesti. Suvel 2020 lisanduvad erinevatest Maarjamaa nurkadest veel neli mõisa, millest mõned on tegutsenud pidevalt (Ülenurme ja Valgu), aga mõned on pärast iseseisvuse taastamist Eesti Vabariigis aastal 1991 uue hingamise saanud (Pootsi ja Vana-Antsla).

Traditsiooniliselt esineb kontsertidel ajastu pillidel barokkansambel Corelli Consort, kelle muusika kõlab nii, nagu see võis kunagi kõlada ka mõisate ballisaalides. Vaheajal tutvustab Jüri Kuuskemaa kõike huvitavat iga mõisa arhitektuurist, ajaloost ja suguvõsadest.

Muudetud kavas osalevad vaid keelpillid ja klavessiin, jättes publiku tervise huvides kõrvale lauljad ja puhkpillimängijad. Barokkviiulitel mängivad Mail Sildos ja Meelis Orgse, barokktšellol Villu Vihermäe ja klavessiinil Imbi Tarum.

21 aastat on kontserdisarjaga rahaliselt toetatud endast nõrgemaid ja teisi abivajajaid. Sel kevadel on muusikud aga ise sattunud keerulisse olukorda, kus märtsist juunini on ära jäänud kõik kontserdid ja esinemised. Seetõttu palutakse seekord toetada Corelli mõisamuusikuid.

Kontserdid "Eesti mõisad 2020":

N, 16.07.2020 kell 18 Pootsi veinimõis, Tõstamaa kihelkond, Pärnumaa

R, 17.07.2020 kell 18 Ülenurme mõis, Eesti Põllumajandusmuuseum, Tartu-Maarja kihelkond, Tartumaa

L, 18.07.2020 kell 18 Valgu mõis-põhikool, Märjamaa kihelkond, Raplamaa

P, 19.07.2020 kell 17 Vana-Antsla mõisa Teatriait, Urvaste kihelkond, Võrumaa

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: