Triigi Filharmoonia alustab näituse ja lüüriliste kontsertidega viiendat hooaega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Triigi Filharmoonia Autor/allikas: Pressimaterjal

Saaremaal Triigi sadamas asuv eksperimenteeriv lava Triigi Filharmoonia alustab sel laupäeval oma viiendat hooaega. Publikule pakutakse suve jooksul kolme lüürilist kontserti ning avatud on ka heategevuslik näitus, mis kutsub märkama ja toetama perevägivalla ohvreid.

Seekordne hooaeg on aga olude sunnil senisest veidi rahulikum. "Hoiame ürituste vahel õhku ja pikivahet. Oleme suvekuudele jaotanud kolm kontserti. Koroonaaja isolatsiooni järelmõjudest inspireeritud näitust "ARM." saab vaatamas käia iga päev," tutvustas Uusma programmi.

Triigi Filharmoonia hooajad sünnivad tugevalt tegijate tunnetuse pealt ning on igal aastal erilised ja omanäolised. Selle suve kontserte iseloomustab lüürilisus. "Tagasi on Kristjan Randalu, kes oli kõige esimene julge artist meie esimesel hooajal. Laupäeval kuuleb Triigi Filharmoonia ammust lemmikut Vaiko Eplikut. Hooaja lõpetab klaverikontsertiga Mihkel Polli, kelle jaoks on see sel laval esimene ülesastumine," kirjeldas Teele Vares.

Uusma ja Vares tõdesid, et Triigi Filharmooniast on saanud nende jaoks nii loomulik osa suvest, et teisiti ei kujuta enam ettegi. Viis aastat on möödunud kiiresti ja pakkunud nii loomingulist väljaelamist kui ka väljalülitumist igapäevarutiinist, vürtsiks kohtumised paljude põnevate inimeste ja loominguliste nähtustega. Juba algusest saadik pole programmi kaugemale kui hooaeg ette planeeritud. 

"Mõneti on hea, et võime alati valida, kas, miks ja kuidas me seekord teeme. Kõik on muutumises ja iga kord, kui programm kokku saab, tundub see just õige," sõnas Vares. Ta märkis, et seetõttu oleks veider käia välja veksleid järgmiseks viieks aastaks. "Me ei tea kunagi, mida järgmine aasta toob. See on meie võlu ja vabadus, aga ka valu," täiendas Uusma. Ta lisas, et eksperimenteeriva lava tiivustav jõud on uskumatult soe ja kaasaelav publik.

 

Triigi Filharmoonia 5. hooaja programm:

6. juulist kuni 15. augustini iga päev kell 8–20 näitus "ARM." Näitus juhib tähelepanu perevägivallale, töödega osalevad Kärt Hammer, Edith Karlson, Liisa Kruusmägi, Kris Lemsalu, Elo Liiv, Marta Vaarik ja Kadri-Maria Mitt.

11. juulil kell 20.00 Vaiko Eplik. Triigi Filharmoonia juubelihooaja avakontsert.

31. juulil kell 20.00 Kristjan Randalu x New Wind Jazz Orchestra.

6. augustil kell 20.00 Raadio Ööülikool, lektor Sirle Blumberg, moderaator Lisete Velt (ERR). Loengu teemaks on inimkaubandus.

8. augustil kell 19.00 lõpetab hooaja Mihkel Polli klaverikontsert. Esitusele tuleb Chopini looming.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: