Hannaliisa Uusma: Triigi Filharmoonia hõredam tempo võimaldas suuremaid asju ette võtta

Foto: Pressimaterjal

Saaremaal Triigi sadamas asuv eksperimenteeriv lava Triigi Filharmoonia alustab oma viiendat hooaega. Lisaks suvistele lüürilistele kontsertidele saab seal näha heategevuslikku näitust "ARM.", mis kutsub märkama ja toetama perevägivalla ohvreid. Avapäeva eel rääkisid ettevalmistustest Triigi Filharmoonia eestvedajad Teele Vares ja Hannaliisa Uusma klassikaraadio saates "Suveduur".

Viienda hooaja ettevalmistused on täis tihedat tööd. "Päev enne avamist käib ikka kiire töö, kuid jõuame ka puhata," kõnelesid korraldajad ning lisasid, et tegelikult oli Filharmoonia avatud juba enne avakontserti, sest 6. juulil avanes Triigi Filharmoonias näitus "ARM.", mis koondab seitsme eesti kunstniku tööd. Näituse "ARM." ideeks on kõrvalseisja roll lähisuhte vägivalla märkamisel.

Korraldajad on öelnud, et Triigi Filharmoonia korraldamine ja plaanid on pigem spontaansed, ka koroonakevad soodustas sellist suhtumist. "Näituse mõte tõukus just isolatsioonist, muidu olime pikalt äraootaval seisukohal, et kas ja kuidas sel juubelihooajal Filharmoonia avada saame. Õnneks on meil siiski võimalus homme esimese kontserdiga alustada," rääkis korraldaja Teele Vares.

"Koroona oludest lähtuvalt planeerisime oma kava tavalisest rahulikuma. Meie kava ei ole nii tihe kui tavaliselt. See ei tähenda küll seda, et kontserdid ei oleks erakordselt tummised. Selle hooaja hõredam tempo on võimaldanud meil suuremaid ja olulisemaid asju ette võtta," lisas Uusma.

Korraldajatel oli idee Triigi Filharmoonias näitus korraldada juba eelmisel aastal. "Oleks tore, kui hoone ka igapäevaselt elaks ja hingaks, mitte ainult kontsertide õhtutel. Eelmisel aastal oli võimalik näha Martin Lazaveri fotonäitust, mille teemaks oli meri," kõneles Uusma.

Triigi Filharmoonia avab sel suvel uksed viiendat korda. "Kõik Triigis veedetud õhtud ja päevad on olnud erilised ja omanäolised. Teeme kõike südamega ning inimesed võtavad tehtu ka soojalt vastu," kõneles Teele Vares. Uusma lisas, et viis aastat on läinud linnulennult ning märkamatult on nad Triigi kõrval kohvikut pidanud juba seitse aastat.

Korraldajad on märkinud, et viies hooaeg võiks olla kuldne ja õhuline. "Loodame, et suvi on vähemalt nendel õhtutel, kui kontserdid toimuvad, kuldne. Õhulisus võiks olla sümbol teatavale ajaplaanilisele hõredusele. Meie saal ei ole avatud igal õhtul, isegi mitte igal nädalal. Toimuvad kolm kontserdi ning mõned külaliskontserdid on seetõttu ka eriti erilised," rääkis Hannaliisa Uusma.

Plaan Triigi Filharmoonias toimetada on korraldajatel veel pikalt. "Plaanime siin toimetada nii kaua, kui süda tuksub selles rütmis. Tihtipeale on nii, et sügise saabudes saame rahu tundega hooajale joone alla tõmmata ja esimestel talvekuudel hakkavad mõtted liikuma juba uude suvesse. Talve jooksul tihtipeale valmib meie uue suve uhke plaan – ma arvan, et selles rütmis jätkame ka edasi," rääkis plaanidest Vares.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Suveduur"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: