Triigi Filharmoonia uus näitus kutsub märkama perevägivalla ohvreid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Triigi Filharmoonia Autor/allikas: Pressimaterjal

Saaremaal Triigi Filharmoonias avatakse 6. juulil heategevuslik näitus "ARM.", mis juhib tähelepanu perevägivallale ja tõstatab küsimuse koroonakriisi (järel)mõjudest lähisuhetele.

Näituse kutsusid kokku Triigi Filharmoonia eestvedajad Teele Vares ja Hannaliisa Uusma, et julgustada kõrvalseisjaid märkama ja abistama perevägivalla all kannatajaid. Varese sõnul saab näitus olema eriilmeline, kuid läbiv liin on üks. "Kunstnikud mõtestavad oma teostega lähisuhtevägivalla ilminguid, olgu siis video, maali või skulptuuri läbi," rääkis Vares.

Näitus tõukub küsimusest, miks ja millised düsfunktsionaalsed (järel)mõjud võivad ilmneda lähisuhtes isolatsiooni tingimustes. COVID-19 pandeemia tõttu kehtestatud isolatsiooni ajal kasvas lähisuhtevägivald paljudes riikides 30 ja enam protsenti. Eestis eriolukorra ajal abipöördumised Ohvriabi kriisitelefonile 116006 ja politseile aga hoopis vähenesid. See ei tähenda, et olukord oleks paranenud, vaid pigem ei olnud kannatanutel usku, julgust ega võimalust abi otsida. Seega sõltus abistamine tavalisest veelgi enam kõrvalseisjatest.

Näitusel osalevad oma töödega Kärt Hammer, Edith Karlson, Liisa Kruusmägi, Kris Lemsalu, Elo Liiv, Marta Vaarik ja Kadri-Maria Mitt.

Näitus avatakse ametlikult 6. juulil, kuid muusikahuvilistel on võimalik sellest osa saada juba praegu. Hannaliisa Uusma on pannud kokku tundide kaupa tuntud poplugusid, mis kõnelevad lauljate isiklikest vägivallalugudest. Näituse playlist Näitus ARM. on saadaval Spotifys ja iMusicus. 

Näitus "ARM." on Triigi Filharmoonias avatud 6. juulist 15. augustini iga päev kell 8–20. 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: