TMW konverents keskendub juhtimisele kultuurivaldkonnas

TMW konverentsil esinevad Soome juhtimisekspert Ben Nothnagel ja muusikaettevõtja Tapio Korjus, kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp ning mitmed kultuurivaldkonna juhid.
TMW konverentsil esinevad Soome juhtimisekspert Ben Nothnagel ja muusikaettevõtja Tapio Korjus, kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp ning mitmed kultuurivaldkonna juhid. Autor/allikas: pressimaterjalid

28.–29. augustil toimuva Tallinn Music Weeki (TMW) konverentsi pealisteemad on muusikatööstus 2.0, kestliku arengu eesmärgid ja naabrid ning eritähelepanu pöörab konverents muutuste juhtimisele ja koostööle.

Konverentsil esinevad Soome juhtimisekspert Ben Nothnagel ja muusikaettevõtja Tapio Korjus, kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp ning mitmed kultuurivaldkonna juhid.

"Juhtimiskvaliteet kultuurivaldkonnas on teema, millele peaksime palju tõsisemalt tähelepanu pöörama. Muutuste ja ebakindluse aegadel on juhi roll eriti oluline," sõnas TMW juht Helen Sildna.

"Turbulentsed ajad nõuavad, et kaasajastaksime oma tiimide kompetentse ja toetaksime kunstilise sisu arengut uute oskustega nii juhtimises, finantsis, õigusküsimustes, turunduses, kommunikatsioonis kui ka uute tehnoloogiate kasutuses. Juhtimiskvaliteedi tõus ja kompetentside mitmekesisus tugevdaks kultuurisektori rolli ühiskonnas," lisas ta.

Konverentsi raames toimuvat juhtimise meistriklassi korraldab Aalto ülikooli juhtimisprogrammi vanemnõunik ja Shanghai Jiaotongi ülikooli Kedge ärikooli külalislektor Ben Nothnagel. Juhtimisstiilide mõju eksperdina keskendub Nothnagel võtmenäitajatele, mis aitavad välja selgitada juhtimise potentsiaali ja mõju üksikisikute ning meeskondade sooritustele, heaolule ja tulemuslikkusele.

Meistriklassile järgneb paneelarutelu, milles osalevad põhjanaabrite muusikaagentuuri Fullsteam tegevjuht Tuomo Tähtinen ja muusikaekspordi kontori Music Finland tegevjuht Kaisa Rönkkö, Taani riikliku džässmuusika organisatsiooni JazzDanmark direktor Eva Frost ja Vanemuise teatri juht Kristiina Alliksaar. Oma kogemusi Music Estonia eesotsas jagab Virgo Sillamaa, kes peagi annab Eesti muusikaekspordi kontori juhtimise teatepulga üle uuele tegevjuhile.

Helen Sildna intervjueerib konverentsil Rockadillo kontserni asutajat ja juhti Tapio Korjust. Pool sajandit kestnud karjääri jooksul on Tapio Rockadillos olnud nii mänedžeri, agendi, plaadifirma juhi, kirjastaja kui ka promootori rollis ning koostöös TMW-iga on ta ka üks Soome ja Eesti muusikat Jaapanis tutvustava projekti Finest Sounds algatajaid. Mees ütles oma tänavuse 70. aasta juubeli puhul antud intervjuus, et muusikasektoris ratsa rikkaks ei saa. vaid siin on vaja  järjepidevust ja pikaajalist keskendunud tööd, aga ka kiiret reageerimist võimaluste tabamisel.

Kriisileevenduse strateegiad ning tervikliku ökosüsteemi targem toetamine tuleviku muusika- ja loomevaldkondades on teemad, mille üle arutlevad kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp ning rahvusvahelise muusikatööstuse nõustamisettevõtte Sound Diplomacy asutaja ja tegevjuht Shain Shapiro.

Eeskätt muusikaettevõtjatele suunatud praktilist sisuturunduse töötuba juhendab TMW konverentsi raames Soome kultuuriturunduse ekspert, Storyboard Oy asutaja ja juht Elli Mäkilä.

Lisaks konverentsile toimuvad 27.–30. augustini kestva TMW 2020 raames uue muusika festival ja erinevad linnafestivali üritused kunstinäitustest avalike vestlusteni.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: