Music Estonia järgmine tegevjuht on Ave Tölpt

Music Estonia juht Ave Tölpt.
Music Estonia juht Ave Tölpt. Autor/allikas: Anke Ellik

Muusikaettevõtluse arenduskeskust Music Estoniat hakkab 7. septembrist juhtima Ave Tölpt. Organisatsiooni praegune tegevjuht Virgo Sillamaa suundub Belgiasse, kus ta jätkab tööd Euroopa muusikaekspordi organisatsioonide ühingu European Music Exporters Exchange juures.

"Music Estonia tiimiga liitumine on ääretult põnev väljakutse. Ootan väga koostööd muusikavaldkonna erinevate esindajate ja ettevõtetega, et jätkata tööd juba planeeritud strateegiliste eesmärkide elluviimisel ja algatada tulevikku vaatavaid projekte," kommenteeris Tölpt.

Tölpt tegutseb praegu Eesti Jazzliidu tegevjuhina, kus ta on vastutanud organisatsiooni juhtimise, kohaliku ja rahvusvahelise esindamise ning tegevmeeskonna toimimise eest. Muu hulgas panustab ta muusikavaldkonda Klassikaraadio saadete külalisautorina ja on olnud tegev vabakutselise muusikaajakirjanikuna.

Tölpt on pikka aega juhtinud ka mitmesuguseid projekte kultuurivaldkonnas laiemalt, näiteks koordineerinud erinevaid suurprojekte Eesti rahvusraamatukogu näituste osakonna juhina ja vedanud rahvusvahelist festivali Tudengijazz. Viimati täiendas ta end üleeuroopalise võrgustiku Europe Jazz Networki vahetusprojekti raames. Äsja valiti ta ka esimeseks Eesti saadikuks globaalses algatuses Keychange, mis seisab soolise võrdõiguslikkuse eest muusikavaldkonnas.

"Valdkondlik koostöö nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt on kindlasti see, millesse peab üha rohkem panustama, et käia kaasas muusikatööstuse arengu ja muutustega. Kriitilised ajad maailmas on näidanud, et koostöö ja arendustegevused muusikavaldkonna tervikliku püsimise nimel peaksid pälvima veelgi suuremat tähelepanu. Eesti muusikamaastik on kindlal pinnasel ning väärib jätkusuutlikku arendamist, uurimist ja koostööd eri sektoritega nii kohalikul tasandil kui ka ekspordi suunal."

Virgo Sillamaa jätkab Music Estonia tegevjuhi rollis septembri alguseni.

Music Estonia on Eesti muusikaettevõtete esindusorganisatsioon ja muusikaettevõtluse arenduskeskus, mille asutasid 2014. aastal 23 Eesti muusikaettevõtet ning millel on tänaseks 77 liiget. Music Estonia pakub teenuseid muusikasektorile, esindab Eesti muusikat, muusikuid ning ettevõtteid rahvusvaheliselt, loob ja vahendab uusi kontakte, arendab koostöövõimalusi eri sektorite vahel, osaleb rahvusvahelistes projektides jpm.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: