Põhjala tehas avab ida-eurooplaste identiteediküsimusi käsitleva näituse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Фло Касеару “International fun” 2016. Autor/allikas: videokaader / Flo Kasearu / Temnikova & Kasela galerii

Neljapäeval, 13. augustil avab Põhjala tehas Koplis identiteediküsimusi käsitleva näituse "ida ots(as)?" / "east end(s)?" / "край Востоку?".

Grupinäitus "ida ots(as)?" / "east end(s)?" / "край Востоку?" uurib, millised on ida-eurooplaste identiteediga seonduvad sotsiaalpsühholoogilised kogemused. Kaheksa eesti eri põlvkonna kunstnikku esitlevad oma töid erinevates meediumites, et luua võimalus avatud aruteluks.

Näitus küsib, mida tähendab olla riik, mis geograafiliselt paikneb ja mida määratletakse Põhja- ja Ida-Euroopana, kuidas kujundavad Eesti identiteeti sisemised ja välised ootused, millal suudab Eesti vastata Lääne-Euroopa majanduslikele, sotsiaalsetele arengustandarditele või kas Eestil on tahtejõudu leida oma tee.

Tanja Muravskaja "Puhtast lehest" 2018. Autor/allikas: Dénes Farkas / Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Näitusel osalevad kunstnikud Marko Mäetamm, Flo Kasearu, Alexei Gordin, Madlen Hirtentreu, Sandra Kosorotova, Tanja Muravskaja, Evi Pärn, Tanel Rander . Näituse kuraator on Maria Helen Känd, projektijuht Minna Triin Kohv ning kujunduse on loonud Henri Kutsar.

Näituse raames toimub ka rahvusvaheline performance-kunsti õhtu koos Läti ja Leedu kunstnikega ning paneel, mida juhib Anders Härm ning kuhu on kaasatud Eesti ja Läti selles teemas tegutsevad loovisikud.

Näitus toimub Põhjala tehase 5. angaaris (Marati 5) 13.–30. augustini ja on avatud igapäevaselt 12.00–18.00.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: