Mitme põlvkonna kunstnikud mõtestavad lahti idaeurooplase identiteeti

Põhjala tehases avatakse neljapäeval grupinäitus, kus kaheksa põlvkonna kunstnikku mõtestavad lahti idaeurooplase idenditeeti. Tööd on valminud erinevates meediumites ja kutsuvad üles avalikule arutelule.

Kaheksa kunstnikku on mõelnud, mida tähendab olla riik, mida määratletakse nii Põhja- kui ka Ida-Euroopana, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma arvan, et üks probleem, mida see näitus kindlasti puudutab, on see, et sellise Läände pöördumisega ja tohutu arenguga on selles ühiskonnas alati need, kes jäävad maha ja kellele pole nii palju tähelepanu pööratud. Kuna ma olen kaasanud ka eesti-vene kunstnikke või ka vene kodukeelega kunstnikke, siis üks temaatiline punkt on kindlasti see, et teatud ühiskonnagruppidel ei ole nii head ligipääsu sotsiaalsetele struktuuridele," arutles kuraator Maria Helen Känd.

Grupinäitusel "ida ots(as)?" / "east end(s)?" / "край Востоку?" on kunstnik Tanel Rander väljas mitme tööga. Tema teos "Nostalgia" räägib inimlikust nostalgiatundest nõukogude mineviku kontekstis.

"See töö irooniliselt mõtiskleb selle üle, et kui toimus Nõukogude Liidu lagunemine ja lääneliku demokraatia saabumine, siis samamoodi toodi tänavatele giljotiinid, aga langema hakkasid mitte inimpead, vaid pronkspead ehk langesid paljud nõukogude monumendid, mis tõrjuti välja ja mis on siiamaani tõrjutud," rääkis Rander.

Tööstuslikus Kopli tehases on idaeurooplase identiteeti lahti mõtestatud nii koomiksilaadsetes maalides, iroonilistes videotes kui ka näiteks installatsioonides.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: