Station Narva kavva lisandusid Masha Ye, Fremen, Tam i Tut, Bible Club ja Jaama 6 DJ-d

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Bible Club Autor/allikas: Pressimaterjal

26.–27. augustil kolmandat korda toimuva muusika ja linnakultuuri festivali Station Narva kava täienes uute muusikaprogrammi esinejate, Narva teemaliste raamatute esitluste, näituste, ekskursioonide ja paadisõitudega.

Muusikaprogrammi Narva linna sadamas on uute esinejatena lisandunud Masha Ye, Fremen, Tam i Tut, Bible Club ja Jaama 6 DJ-d. 

Festival algab kolmapäeva, 26. augusti hommikul kell 10 Linda 2 äri- ja kultuurikeskuses asuvas loomeinkubaatoris OBJEKT kuni pärastlõunani kestva ettevõtluspäevaga, mille ettekannete ja töötubade läbiv teema on loomemajanduse uued ärimudelid ja järelkasv.

Kell 10–18 on festivalipassi omanikel võimalik soodustingimustel külastada Narva Muuseumi uut püsiekspositsiooni. Alates keskpäevast on võimalus Narva kunstiresidentuuris osa saada Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna TASE satelliitprogrammi raames valminud näitusest ning kell 13.30 ja 15.30 tasuta linnalava kontsertidest Linda 2 keskuses ja Dahlbergi laval. Kell 16 saavad huvilised osaleda ekskursioonil Kreenholmi tööstuskompleksis.

Festivali kolmapäevane keskus on Narva linna sadam, kus terve päeva vältel leiavad aset paadiretked Narva jõel ning pärastlõunast avaneb tänavatoidu ala ja toimuvad töötoad noortele. Kell 18 avatakse väravad muusikafestivalile, mis koondub kolmele lavale sadama välialal, Ro-Ro klubis ja endisaegses puuvillalaos asuvas paadikuuris. 

Soome muusiku Jesse Markini etteastega kell 18.30 algav välilava kava jätkub kodumaiste artistide Anna Kaneelina ja Lexsoul Dancemachine esinemistega ning kulmineerub festivali peaesinejatega, kelleks on Briti drum'n'bassi pioneer Roni Size, Taani rockbänd Iceage ja Saksamaa elektroonilise muusika duo Mouse on Mars.

Ro-Ro klubi rockilava ja puuvillalao tantsusaali esinejate rivi on täienenud mitme uue esinejaga. Ro-Ro programmi on lisandunud pealinna indiepopi grupp Masha Ye, kelle eesmärk on bändi sõnul kinkida publikule igavest suve ühes selle tantsupidude, paadisõitude ja limonaadiga ning võõrustajalinna tuntumaid bände, Peterburi rocki ja poeesia traditsioone järgiv Tam i Tut. Lisaks esinevad Ro-Ro-s varem välja kuulutatud saksofonimängu ja klubimuusikat liitev Norra artist Bendik Giske, Tallinna indierocki bänd Levski ja Narva poprocki ansambel Pale Alison.

Paadikuuri tantsulis-elektrooniline kava on täienenud Poola päritolu produtsendi ja laulja Fremeni, Tallinna underground klubides ilma tegeva technoduoga Bible Club ja Jõhvi loomekeskuse Jaama 6 DJ-dega. Sealsamas  esineb ka eelnevalt välja kuulutatud Eesti RnB ja hiphopi uus tegija Manna.

Neljapäev, 27. august algab Vaba Loome Keskuses kell 10 Narva-pärase hommikusöögi ja BAZAR aruteludega, kus võetakse luubi alla kiusamine kui kõiki ühiskonnakihte ja vanusegruppe puudutav probleem.

Keskpäeval toimub Narva kolledžis ajaloolase ja poliitiku Katri Raiki peagi ilmuva Narva-teemalise raamatu "Viimane lahke maja" eeltutvustus ja kohtumine autoriga. Kell 14 saab Narva Muuseumi Kunstigaleriis külastada uut näitust "Narva – daatšast paleeni" ning kunstiteadlase Karin Pauluse ja muinsuskaitsja Madis Tuuderi koostatud näitust tutvustava raamatu esitlusel. 

Ka neljapäeval on festivalipassi omanikel võimalus soodustingimustel külastada Narva Muuseumi uut püsiekspositsiooni ning osaleda ekskursioonil Kreenholmis. Samuti on avatud EKA maaliosakonna näitus Narva kunstiresidentuuris, mille raames toimub kell 16 ka avalik vestlusring näituse loojatega. 

Õhtul on kõigil huvilistel võimalik Narvast suunduda pealinnas algavale rahvusvahelisele festivalile Tallinn Music Week (TMW).

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: