Sel nädalavahetusel toimub esmakordselt Sakus festival Sack von Sound

NOEP
NOEP Autor/allikas: Johan Hallimäe

Festival Sack von Sound toimub sel nädalavahetusel 22.-23. augustil. Üles astuvad eesti artistid Kadri Voorand, Hendrik Sal-Saller, Maarja ja Raivo Tafenau, Rita Ray, 2 Quick Start, Puuluup, NOEP ja Kristjan Järvi orkestriga.

Kohalikega teevad tasuta erikontserdi ansambel Puuluup koos Saku Mandoliinide, kooriga Tuljak ja rahvatantsijatega. Tasuta kontserdi annavad ka Clicherik & Mäx, kellel tuli äsja välja lugu "Maakas" koos Gameboy Tetrisega. "Terve elu on siin ainult Meie Mehed, Trafficud ja mandoliinid esinenud, kuhu sõpradega nalja pärast läksime. Nüüd on lõpuks ometi esinemas näiteks NOEP, 2 Quick Start, isegi meie ja paljud teised - maru kõva," kommenteerisid festivali toimumist Clicherik & Mäx.

Kadri Voorand esitleb festivalil esmakordset pillikooslust nimega 3D, kus lisaks lauljale ja bassistile Mihkel Mälgandile on kaasatud ka trummar Ahto Abner. "Toome muusikasse mitme loo puhul päris tugevalt soulmuusika tunnetust, seda nii rütmis kui ka helivärvides. Kesksel kohal on siiski mulle tähtsaim komponent - isiklik lugu ja hea emotsioon. Ahto, Mihkel ja mina tunneme teineteist juba pikki aastaid nii inimeste kui muusikutena ja koostöö meie vahel on loomulik ja heakõlaline. Ootan nendega koos lavale astumist juba väga," lisas Voorand. 

Oma koostöökontserti koos orkestriga ÜENSO ootavad ka NOEP ja Kristjan Järvi. "Minu suvi on möödunud paljuski kontsertide taktis. Sel suvel on palju ettevalmistust nõudvaid projekte - kõne all olev kontsert on tõenäoliselt üks aeganõudvamaid," kommenteeris Andres Kõpper.

"Paneme kokku repertuaari, mis näitaks NOEPi ja orkestrit teises kuues. Plaanime teha ka uusi töötlusi, et oleks midagi värsket ja uut. Eesmärk omaette on ka see, et orkestril laval oleks eesmärk," lisas Kristjan Järvi.

Festivali Sack von Sound korraldab Saku Valla Kultuurikeskus. "Meie eesmärk oli pakkuda palju head muusikat publiku jaoks väga headel tingimustel ning kindlasti ka kvaliteetselt. Hea meel on kaasata kohalikke noortebände ning esinejaid programmi. Kuna kultuurikorralduse valdkonnas on olukord muutuv, siis esimesel aastal otsustasime loobuda festivalipassist ning pakkuda soodsaid üksikpileteid," selgitas Saku Valla Kultuurikeskuse juhataja Tõnno Piigli. 

Festivali programm:

L 22. august

11:30 Tasuta: CLICHERIK & MÄX, MINIBEAT, KARL-ALARI VARMA (Comedy Estonia)
15:00 Pop'n'Rock'n'Jazz: MAARJA, SAL-SALLER & TAFENAU
18:00 KADRI VOORAND 3D
22:00 NOEP & KRISTJAN JÄRVI feat. ÜENSO
23.30 DJ WIDENSKI SILENT DISCO 

P 23. august

13.00-19.00 Õllekonverents
14.00 Tasuta: Puuluup / TULJAK / Saku Mandoliinid / rahvatantsijad
17:00 RITA RAY
20:00 2 QUICK START

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: