Neljapäeval algab viirusepuhangu tõttu edasi lükatud Tallinn Music Week

Neljapäeval algab Tallinn Music Week, mis lükkus kevadel pandeemia tõttu edasi ning ühendati kolmapäeval toimunud Station Narvaga. Festivalid toimuvad siiski täies mahus, koroonaviiruse leviku ajal peab aga käituma tavapäraseest vastutustundlikumalt.

Tallinn Music Week algab ametlikult homme, ent sisulise avapauku sai see juba täna Station Narval. Music Weeki korraldaja Helen Sildna sõnul tuli festivalide plaane koroona tõttu mitmel korral ümber teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleksime pidanud Tallinn Music Weeki korraldama märtsis ja nüüd korraldasime augustis. Seda võimalust meil ei ole kunagi varem olnud. Ja me oleme ühendanud kaks oma festivali ka," rääkis ta.

Sildna sõnul toimuvad festivalid täies mahus. "Publikule tuleb väga sisukas festival endiselt. Me peame külastajatena veidi teistmoodi käituma kui tavaliselt. Olema vastutustundlikult. Kandma hoolt, et me peseme käsi ja hoiame distantsi," rääkis ta.

On kõlanud ka kriitikat, et artistid Tallinn Music Weeki sugustel esitlusfestivalidel tasu ei saa ning need võivad viia vaid järgmiste tasuta esinemisteni. Music Estonia tegevjuhi Virgo Sillamaa sõnul see lõpuni vale pole.

"On tüüpiline, et üks artist, kellel läheb hästi võib mitu aastat keerelda ühelt esitlusfestivalilt teisele. Olen vestelnud ise agentide või plaadifirmade inimestega, et jaa nad käivadki vaatavad mitmel. Nad vaatavad mitmeid sorti publikuid, mitmeid ruume, vaatavad, kas artist on arenenud vahepeal. Kas ta suudab järjekindlalt esineda hästi. See on normaalne. Sealt tuleb muidugi lõpuks välja jõuda. Ja Trad. Attack on hea näide sellest, et nad jõudsid sealt välja. Nad mitu aastat esinesid paljudel showcase-festivalidel. Tänaseks juba tuuritavad igal pool maailmas," rääkis Sillamaa.

Noore tõusva soul laulja Rita Ray sõnul on esitlusfestivalid heaks võimaluseks ennast tutvustada.

"See on kahtlemata koht, kus saab luua uusi tutvusi ükskõik millise muusikatööstuse haru vahel. Kas siis managerid, plaadifirmad, turundusspestialistid, mida kõike veel. Ja seda siis tavaliselt üle terve maailma. Nii et see on artistide jaoks väga teretulnud üritus," ütles Ray.

Ray esineb festivalil reede õhtul ning loodab vaatajatele võimsa elamuse pakkuda.

"See kava pikkus on sellistel showcase festivalidel alati veidi lühem kui tavalistel kontsertidel. Kui muidu kestavad kontsertid mul ligi tund või tund ja veerand, siis seal on kava 40-minutiline. Nii et tuleb panna oma parimad hitid ühte kavasse," märkis ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: