Galerii: Dokfoto keskuses saab näha seebist ehitatud Süüria linnavaateid

4. detsembril avati Telliskivi loomelinnakus asuvas Juhan Kuusi dokfoto keskuses Emmanuel Tussore'i, Anton Ivanovi ja Alexander Vasilyevi ühisnäitus "Kodu ja rahu". Näituse kuraatorid on Kristel Laur ja Toomas Järvet.

Skulpturaalsete installatsioonide autor on Emmanuel Tussore, kes kasutades maailma ühe vanema linna Aleppo kuulsat ja ajalooliselt tähendusrikast seepi, modelleerib sellest puruks pommitatud hooneid ja linnaosasid. 

Tussore'i seebist valmistatud varemetega astuvad näitusesaalis dialoogi reaalsed linnavaated Peterburi fotograafide Anton Ivanovi ja Alexander Vasilyevi mustvalgetel analoogfotodel, tuues meieni Süüria sõjast mõjutatud olustiku ja seal elavad inimesed. 

Näituse kuraator Kristel Laur sõnas, et seesuguse naturaalse ja realistliku väljendusviisi kaudu satume koduvaremete ja sõjatrauma keskele väga ootamatul moel. "Seep kui märk tsiviliseeritud inimesest omandab ühtäkki hoopis toore hävitava jõu aura." 

Näitus "Kodu ja rahu" jääb Dokfoto Keskuses avatuks kuni 28. veebruarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: