Dokfoto keskus avab Süüria sõja ja rahu teema eripalgelistes vormides

Juhan Kuusi dokfoto keskus on toonud ühe katuse alla kolme kunstniku tööd, mis on inspireeritud Süürias toimuvaist sündmustest ning avavad sõja ja rahu teemat eripalgelistes vormides.

Skulpturaalse projekti "Study for a Soap" autor on prantslane Emmanuel Tussore, kes kasutab maailma ühe vanema linna Aleppo (Süüria) kuulsat oliivi- ja loorberiõlist tehtud seepi ning modelleerib sellest purukspommitatud hooneid ja linnaosasid. Näitus rändab mööda Euroopat ning iga kord ehitab kunstnik selle vastavalt kohalikele tingimustele uuesti üles.

Näituseruumi täitev seebilõhn kutsub vaatajates esile erinevaid mälestusi ning kehastab paljude jaoks kodu ja lapsepõlve. Seep kui puhtuse ja korra sümbol tekitab kontrasti sõja ja kaose motiiviga.

Seebimüüride vahel eksponeeritud reaalsed purukspommitatud linnavaated on aga pärit Peterburi fotograafide Anton Ivanovi ja Alexander Vasilyevi projektist "Soovige meile rahu". Mustvalged käsitsi ilmutatud ja suurendatud analoogfotod toovad vaatajani praeguse Süüria sõjasträsitud olustiku ja sealsete inimeste igapäevaelu.

Näituse kuraatori Toomas Järveti sõnul on näituse eesmärk mõtiskleda, kuidas maailma suurtes poliitilistes mängudes osalevad tavaelanikud oma elu sellises mikromaailmas üle elama peavad

"See seebist ehitatud linn ja kodumotiiv paneb varemetele ja sõjale laiemalt uue nurga alt mõtlema," märkis Järvet "Aktuaalsele kaamerale".

Näitus Juhan Kuusi Dokfoto keskuses on avatud reedest kuni veebruari lõpuni.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: