Aasta interpreet on Theodor Sink

Theodor Sink.
Theodor Sink. Autor/allikas: Carol Liis Metsla

Interpreetide liit andis reedel Beethoveni festivali raames muusika- ja teatriakadeemia suures saalis toimunud kontserdil üle preemia "Aasta interpreet", mille tänavu pälvis tšellist Theodor Sink.

Sink pälvis tiitli viljaka, silmapaistva, mitmekesise ja kõrgetasemelise kontserttegevuse eest 2020. aastal, märkis interpreetide liidu juhatus oma otsuses.

"Theodor Sink on interpreetide jaoks üpriski keerulisel aastal silma paistnud erakordselt aktiivse tegevusega nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina," sõnas interpreetide liidu juhatuse esimees Henry-David Varema.

"Theodor soleeris muuhulgas Eesti festivaliorkestriga Lepo Sumera tšellokontserdi ettekandel, musitseeris aasta jooksul erinevates kammermuusika kooslustes ning on andnud erakordse panuse ERSO loomingulisse töösse tšellorühma kontsertmeistrina," lisas Varema.

Theodor Sink on pälvinud arvukalt laureaaditiitleid nii kodu- kui välismaistel konkurssidel. Tema tšelloõpetajad on Laine Leichter, Leho Karin ja Henry-David Varema ning Marko Ylönen.

Sink on mänginud Tallinna kammerorkestri, Põhjamaade sümfooniaorkestri ja Eesti festivaliorkestri koosseisus ning alates 2017. aastast on ta ERSO tšellorühma kontsertmeister.

Festival "Beethoven" toimub 7.–13. detsembrini interpreetide liidu, muusika- ja teatriakadeemia ning pianistide liidu koostöös, et tähistada Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäeva.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: