Suri pikaaegne Estonia solist Maarja Haamer

Maarja Haamer
Maarja Haamer Autor/allikas: Heidi Maasikmets

Meie seast lahkus 82-aastasena kauaaegne Rahvusooper Estonia solist Maarja Haamer (17.09.1938–9.03.2021).

Tartus sündinud sopran lõpetas 1967. aastal Tallinna riikliku konservatooriumi laulu erialal. Aastatel 1961–1962 oli ta Vanemuise teatri koorilaulja ning 1965–1991 Estonia teatri ooperi- ja operetisolist, tegutsedes ühtlasi laulupedagoogina Eesti muusika- ja teatriakadeemias aastatel 1985–2005.

Haamerit on iseloomustatud kui lüürilist, suurekõlalist ja sooja tämbriga sopranit, kellele sobis eriti siiraste ja õrnade kangelannade kehastamine. Tema karjääri jääb ilmestama üle 40 eriilmelise rolli, millest tõusevad esile Tatjana "Jevgeni Oneginis", Marchallin "Roosikavaleris", Elisabeth "Don Carlos", Mimi "Boheemis", Nedda "Pajatsites", Micaela "Carmenis", donna Elvira "Don Giovannis", Lauretta "Gianni Schicchis", Anne "Elupõletaja tähelennus", II daam "Võluflöödis", nimiosad ooperites "Barbara von Tisenhusen", "Tosca", "Luisa Miller" ning naispeaosad Eesti ooperites "Vikerlased", "Tasuleegid", "Vabaduse laulik", "Ohver" jt. Ta on esinenud kontserdilauljana ja salvestanud Eesti Rahvusringhäälingu fondi.

Mõtleme tänutundega armastatud lauljale ning avaldame sügavat kaastunnet Maarja Haameri lähedastele.

Rahvusooper Estonia

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Eesti Teatriliit

Kultuuriministeerium

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: